30 minut, 300 g truskawek i 100g ciastek. Najlepszy deser na lato

Nareszcie przyszedł sezon na aromatyczną truskawkę, królową lata, z której można przygotować wszystko! A jak dobrze, kiedy okazuje się, że pod naszą ręką leży kosz pełen dojrzałych truskawek i cudowny przepis, który powie nam co z nich przygotować, żeby było prosto i smacznie.

1

Przepis, który trzeba zapamiętać na zawsze!
SKŁADNIKI:
• 300 g truskawek
• 100 g ciastek
• 400 g jogurtu naturalnego bez dodatków
• 1,5–2 tabliczki białej czekolady
• 10 g żelatyny w proszku
• 50 ml wody

Saszetkę żelatyny (10 g) zalej zimna wodą, dokładnie wymieszaj i zostaw do napęcznienia, na czas wskazany na opakowaniu.

2

1. Truskawkę umyj i pokrój na cienkie paski. Głęboką miskę z owalnym dnem wyłóż folią spożywczą. Na dnie i bokach miski ułóż plasterki truskawki i odłóż na bok.

3

2. Teraz pora na zrobienie kremu! Czekoladę roztop w kąpieli wodnej i wymieszaj delikatnie z jogurtem. Jeśli krem będzie dla was nie wystarczająco słodki, możecie dodać do środka trochę cukru pudru.

4

3. Napęczniałą żelatynę roztop w mikrofalówce lub w kąpieli wodnej. Tylko pamiętaj, że w żadnym wypadku nie może zacząć kipieć, bo wtedy straci swoje właściwości. Roztopioną żelatynę dodaj do kremu i delikatnie wymieszaj. Gotowe!

4. Weź miskę wyłożoną truskawkami, na dno wlej niewielką ilość kremu, potem ułóż warstwę z ciastek. W przepisie zaleca się użycie w tym celu herbatników lub biszkoptów, ale można użyć też krakersów lub babki piaskowej, ale lepiej ją pokruszyć. Jak tylko wam pasuje.

Kolejna warstwa – ponownie krem i potem znowu truskawki. Układaj kolejno warstwy, póki starczy na to miejsca w misce, ale pamiętaj, że warstwa wierzchnia powinna być z ciastek.

6

5. Gotowy deser odstaw do lodówki na minimum 3 godziny, najlepiej na całą noc. Kiedy deser zastygnie, przełóż go ostrożnie na talerz, delikatnie zdejmij folie spożywczą i szybko podaj na stół.

7

6. Tylko popatrz jak apetycznie wygląda domowy truskawkowy tort bez pieczenia. Uczta zarówno dla oczu jak i podniebienia!

8

Źródło: takprosto.cc

Share