Mając 18 lat przez 8 miesięcy jadła tylko po 3 jabłka dziennie. Zobaczcie jak wygląda teraz

Victoire Maçon Dauxerre jest młodą Francuzką, która marzyła o studiowaniu politologii, ale zwykłe wyjście na zakupy odmieniło jej życie o 180 stopni. Niekoniecznie na plus…

Victoire została zauważona przez agencję modelek, gdy miała 18 lat. Wybrała się na zakupy do centrum handlowego i przypadkowe spotkanie wszystko zmieniło.

1

Victoire zaczęła współpracę z agencją Ellite. Z wesołej i pełnej planów dziewczyny Victoire szybko przeobraziła się w ofiarę modelingu.

2

Początkująca modelka opowiada o tym, że tak naprawdę nikt nie mówił wprost o utracie „zbędnych” kilogramów. Mówili jej za to, że we wrześniu wystąpi na pokazie Fashion Week, a rozmiar ubrań to 32-34 i że musi się zmieścić…

3

Victoire musiała w ciągu miesiąca zrzucić 10 kilogramów. Jadła 3 jabłka dziennie i piła gazowaną wodę, by oszukać żołądek. Raz w tygodniu mogła sobie pozwolić na kurczaka lub rybę.

4

Nowa dieta zadziałała: dziewczyna przy wzroście 1,78 ważyła 47 kilogramów. To pozwoliło jej pojawić się na pokazach w Paryżu, Mediolanie i Nowym Yorku. Zaczęła pracować dla najlepszych projektantów. Francuzka do niedawna była jedną z dwudziestu najbardziej pożądanych modelek na świecie, ale ma to swoją cenę…

5

Victoire wpadła w szpony anoreksji. Otwarcie mówi o zawrotach głowy, wypadaniu włosów, osteoporozie, braku miesiączki. Wspomina, że potrafiła zemdleć na wybiegu.

6

Doszło do tego, że trzeba było retuszować każde jej zdjęcie, by dodać jej nieco mięśni i uwypuklić policzki. Victoire mówi z żalem, że jej koleżanki po fachu wyprą się tego, ale prawda jest taka, że modelki zajadają zdrowe przekąski przed dziennikarzami, by nikt ich nie krytykował, a potem… wymiotują w toalecie. Victoire sama przez to przeszła i dodaje, że wie,iż początkujące modelki ukrywają prawdę, bo inaczej nie odniosą sukcesu w zawodzie.

7

Młodziutka Francuzka szybko wpadła w depresję. Cały czas była sama. Po 8 miesiącach takiego życia próbowała popełnić samobójstwo. Wspomina, że nikt jej nie rozumiał, a ludzie dziwili się. Teoretycznie miała życie, o jakim marzą tysiące dziewczyn… Ona w tym czasie wpadła z kolei w bulimię.

8

Victoire ma teraz 23 lata, a czuje się wyczerpana. Postanowiła zostawić świat mody i rozprawić się z przeszłością. Wydała książkę w formie dziennika, w którym szczegółowo opisuje piekło zawodu modelki. Wspomina, jak instrumentalnie traktuje się kobiety. Nawet zacytowała Karla Lagerfelda, który powiedział, że „kostium Chanel nie jest dla kobiety z biustem.” Modelka zauważa z ironią, że już z założenia kobieta ma piersi, czyżby zatem te ubrania nie były dla kobiet? Widać, że Victoire ma duży żal do projektantów i wszystkich tych, którzy wmawiają dziewczynom nierealne wzorce.

9

To jej historia sprowokowała Francuzów do wprowadzenia nowej ustawy, zgodnie z którą zabrania się brania udziału w pokazach zbyt chudym modelkom.

Victoire znowu nosi rozmiar 38 i stara się zdrowo odżywiać. Ma plany na przyszłość, ale już zupełnie oddalone od mody. Chce iść na studia i spełnić inne marzenie – o zostaniu aktorką teatralną. Stara się również angażować w walkę z reżimem w modzie – jak widać, skutecznie.

10

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *