W ciągu dnia ci bracia są normalnymi dziećmi, ale nocą z ich ciałami dzieje się coś, czego lekarze nie mogą wyjaśnić

Abdul Rasheed i Shoaib Ahmed z Pakistanu mają dopiero trzynaście i dziewięć lat, ale już swoje w życiu wycierpieli. Właściwie to trudno mówić o bólu. Ich choroba jest wyjątkowo specyficzna. Według lekarzy to ewenement na skalę światową, a ponieważ brakuje innych chorych, nikt nie wie, co i dlaczego im dolega. Widać tylko efekty, a te objawiają się wyłącznie po zachodzie słońca!

Od kilku miesięcy w mediach jest głośno o braciach z Pakistanu. Chłopcy cierpią na bardzo dziwną przypadłość. Gdy tylko zachodzi słońce, oni… nie mogą się ruszyć! Ich ciała są czasowo sparaliżowane, nie mogą mówić. Aż do kolejnego dnia znajdują się w stanie wegetatywnym.

1

Ich ojciec nazywa ich „słonecznymi dziećmi”, ale wygląda na to, że jest w błędzie. Lekarze ustalili, że stan jego synów nie ma wiele wspólnego ze słońcem. Gdy bracia są w ciemnym pokoju albo jest burza, wszystko jest w porządku. Problem zaczyna się tylko wtedy, gdy słońce zachodzi…

2

Doktor Javed Akram z pakistańskiego Centrum Nauk Medycznych powiedział: „Traktujemy ich przypadek jak wielkie wyzwanie. Nasi lekarze robią wiele badań, żeby dowiedzieć się, dlaczego ci chłopcy są aktywni w ciągu dnia, ale nie mogą otworzyć oczu, rozmawiać ani jeść po tym, jak zajdzie słońce”.

Na chwilę obecną Abdul Rasheed i Shoaib Ahmed przeszli już ponad… 300 różnych badań! Ich ojciec, Mohammad Hashim,uważa, że skoro lekarze nie są w stanie pomóc, to oznacza, że dzieci są pod wpływem czarnej magii… Medycyna ma jednak pewną bardziej realną teorię.

3

Możliwe, że choroba braci ma podłoże genetyczne. Rodzice Abdula Rasheeda i Shoaiba Ahmeda są kuzynostwem. Dwójka z ich sześciorga dzieci zmarła bardzo wcześnie z niewiadomego powodu, ale chłopcy wykazywali tą samą przypadłość, co „słoneczne dzieci”. Za to ich dwie córki są zupełnie zdrowe, stąd wniosek, że choroba dotyka tylko męskich potomków.

4

Niestety, wciąż nie wiadomo, jak pomóc tym dzieciom. Jedynym pocieszeniem jest to, że eksperymentalna kuracja lekami pomaga – chłopcy są aktywni mniej więcej do godziny 22, czyli na długo po zachodzie słońca.

5

Bracia są pewni, że któregoś dnia uda im się wyleczyć. Sami też chcą pomagać innym – jeden chce zostać profesorem, a drugi badaczem.

Miejmy nadzieję, że lekarze znajdą przyczynę tak nietypowego schorzenia.

6

Źródło: podaj.to