Wymieszaj ocet jabłkowy z miodem i wypij przed snem. Efekt cię zadziwi

Ocet jabłkowy to stary sprawdzony środek na wiele dolegliwości. Jednak o tym, dlaczego warto pić go właśnie przed snem i to z dodatkiem miodu, mało kto słyszał. Warto nadrobić zaległości, tym bardziej, że taka kuracja pomoże rozwiązać częsty i bardzo uciążliwy problem.

Aby skorzystać z leczniczych właściwości octu jabłkowego, można się nim nacierać, okładać, dodawać do kąpieli lub pić. Najbardziej znanym sposobem jest wypijanie octu jabłkowego na czczo – zabieg ten wspomaga organizm w usuwaniu toksyn, usprawnia trawienie, reguluje ciśnienie krwi. Napój z octu jabłkowego warto również wypijać przed położeniem się spać – dlaczego warto to robić i jak taki napój przygotować?

Picie niewielkich ilości octu jabłkowego z miodem to stary domowy sposób na… bezsenność. Aby przygotować napój wystarczy łyżkę octu wymieszać z taką samą ilością miodu, a następnie dodać pół szklanki ciepłej przegotowanej wody. Całość dokładnie mieszamy. Pijemy przed położeniem się spać.

Dlaczego ten sposób jest skuteczny? Powodów jest kilka. Ocet jabłkowy zawiera aminokwasy, które pomagają zrelaksować się i odprężyć a także mają swój udział w rozpadzie kwasów tłuszczowych, które uwalniają tryptofan – związek, który

wspomaga produkcję melatoniny odpowiedzialnej za spokojny sen oraz serotoniny, która poprawia nastrój. Miód z kolei powoduje zwiększenie stężenia serotoniny w mózgu, która działa uspakajająco, wywołuje senność i odpręża.

Źródło: kobieta.onet.pl

Share