Gdy zwalnia metabolizm, tkanka tłuszczowa najczęściej odkłada się w okolicy brzucha.
To najbardziej niebezpieczny rodzaj otyłości, bo tłuszcz gromadzi się nie tylko pod skórą, ale i w narządach wewnętrznych.
Zmierz obwód talii. Przekracza 88 cm (u mężczyzn 102 cm)? Masz otyłość brzuszną. Czas schudnąć. Zbierzmy w jednym miejscu najskuteczniejsze zalecenia.
By brzuch był płaski
Wysypiaj się. Kiedy rytm snu jest zaburzony, śpisz mniej niż 6 godzin lub chodzisz spać za późno, w organizmie wzrasta poziom kortyzolu – hormonu, który sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Jedz często, ale niewiele – 4-6 razy dziennie. Pilnuj stałych pór posiłków – nie dopuścisz do uczucia głodu.
Jedz śniadania. Powoli przeżuwaj pokarmy. Kolację jedz najpóźniej 4 godziny przed snem.
Włącz do diety: sałatę rzymską – zawiera chrom, który wspomaga spalanie tłuszczu; grejpfruty – dostarczają sporo błonnika, zapewniają uczucie sytości, jedz 1/2 owocu na I lub II śniadanie; cynamon – pomaga stabilizować poziom cukru we krwi, codziennie dodawaj 1/2 łyżeczki cynamonu do owsianki lub kawy.
Pij przynajmniej 2 litry wody, soków, ziołowych herbatek dziennie. Duża ilość wypitych płynów wspomaga przesuwanie się pożywienia wzdłuż przewodu pokarmowego.
Zadbaj o codzienną porcję ruchu. Gimnastykuj się 15-30 minut dziennie, pracuj w ogrodzie, jeździj na rowerze, a 3-4 razy w tygodniu wybierz się na dłuższy spacer z kijkami.
Pij codziennie
Wodę z cytryną. Przyspiesza metabolizm. Przygotowanie: wyciśnij sok z 1/2 cytryny, posiekaj 2 listki mięty, dolej do szklanki ciepłej wody, wymieszaj. Pij codziennie na czczo, 30-45 minut przed śniadaniem, przez dwa tygodnie.
Sok ananasowo-żurawinowy. Ananas reguluje produkcję kortyzolu, zawiera też bromelinę, enzym, który sprzyja lepszemu trawieniu i likwiduje wzdęcia. Żurawina działa moczopędnie, a w połączeniu z gruszką zapobiega stresowi, który odpowiada za wzrost poziomu kortyzolu. Przygotowanie: umyj 10 owoców świeżej żurawiny, pokrój kawałek ananasa (ok. 120 g), obierz, oczyść z gniazd nasiennych i pokrój gruszkę. Zmiksuj owoce ze szklanką wody. Pij na śniadanie przez 7 dni, zrób tydzień przerwy.
Napój z mniszka. Pomoże pozbyć się toksyn. Przygotowanie: wlej do garnka 1,5 szkl. wody, dodaj łyżeczkę korzenia mniszka lekarskiego (ok. 5 zł za 50 g – sklepy zielarskie, apteki), nieduży kawałek imbiru, łyżeczkę kardamonu, 5 liści mięty, laskę cynamonu. Gotuj przez 5-10 minut. Odcedź, dodaj 2 łyżeczki miodu, wymieszaj. Pij po 1/2 szklanki 3 razy dziennie po posiłku.
Źródło: styl.pl