6 niezwykłych faktów o stanie naszego zdrowia. Możemy wyczytać je ze stóp

Kondycja naszych stóp odzwierciedla stan zdrowia organów wewnętrznych. Jeżeli dowiemy się jak odczytywać ukryte wskazówki, które nam wysyłają możemy w ten zapobiec niektórym chorobom.

Temperatura stóp, ich kolor, pojawiające się odciski, haluksy, a nawet kształt palców, to wszystko mówi nam, co dzieje się z ciałem.

1

Jak dzięki obserwacji stóp, poznamy nasz stan zdrowia ?

Ogólnie uważa się, że obszar palców u stóp połączony jest z głową, a obszar, w którym znajduje się pięta połączona jest z samymi stopami. Posiadając tę wiedzę, podczas oglądania stóp możemy mniej więcej wyobrazić sobie w jaki sposób rozmieszczone są nasze organy wewnętrzne.

2

Nagniotki jak znak, że dzieje się coś złego.

Gdy zauważymy, że jakaś część stopy posiada nagniotki, może to oznaczać, że jeden z organów nie jest w najlepszej kondycji. Stwardnienia te mogą sygnalizować ograniczenia fizyczne i mentalne w miejscu ich oddziaływania w ciele.

3

1. Kręgosłup

Kręgosłup wyraża się w całym profilu wewnętrznej części stopy. Jeżeli dana osoba cierpi z powodu nagniotków, obciążony nimi obszar stopy oddziałuje na górną część pleców, a przez to prawdopodobnie obserwuje się dolegliwości związane z odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Wychodząc z założenia, że dolegliwości związane z kręgosłupem mają bezpośredni związek z kondycją stóp, możemy wykonać sobie masaż, skupiając się na na tych najbardziej bolesnych punktach.

4

2. Jelita

Odzwierciedlenie zdrowia jelit znajduje się na naszych piętach. Otarcia, pęknięcia lub zrogowacenia na piętach, mogą wpływać na niektóre problemy z jelitami.

5

3. Wątroba, trzustka i śledziona

Środkowa część stopy jest ona połączona z pracą metaboliczną organizmu i organami z nią związanymi: wątrobą, żołądkiem, trzustką i śledzioną. Jeśli dostrzegamy nieprawidłowości w tym obszarze stopy, może to oznaczać występowanie kamieni żółciowych.

4. Głowa

6

Palce u stóp mówią o zdrowiu głowy, ale z małymi wyjątkami. Nagniotki na końcówce lub od spodu czwartego palca informują, że woreczek żółciowy nie funkcjonuje prawidłowo. Jeżeli problemy obecne są od dłuższego czasu, palec ten może być sztywny, wygięty i bolesny.

Kiedy duży palec u stóp wygięty jest w stronę drugiego, możliwe, że towarzyszy Ci kamica żółciowa. W takim przypadku warto dogłębnie oczyścić organizm i poświecić więcej uwagi temu, co jesz.

Ważny jest kolor stóp

Jeśli zauważymy żółtawy odcień stóp to zawsze wskazuje na problemy z wątrobą lub woreczkiem żółciowym. Jeśli stopy przybierają zieloną barwę mówi to o problemach ze śledzioną i układem limfatycznym. Wczesne rozpoznanie takich objawów zapobiega rozwojowi poważnych problemów.

Ważne jest, aby zareagować odpowiednio szybko, gdyż z czasem toksyny magazynowane są w naszych organizmach i mogą powstać torbiele, które są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu.

Co oznaczają zimne stopy?

7

Jeśli ciągle masz zimne stopy, oznacza to, że w organizmie zachwiana jest równowaga termiczna. Wynika to z tego, że nadmiernie obciążony układ trawienny wykonuje dodatkowy wysiłek, a efektem jest gorączka jelitowa. Jeśli regularnie masz zimne stopy, powinieneś się skupić na zdrowym odżywianiu. Kąpiele w ciepłej wodzie połączone z masażem pomogą Ci rozgrzać stopy.

Refleksologia to niezwykła dziedzina masażu, który pozwala obserwować stan naszego całego ciała „przez” nasze stopy.