3 sztuczki z praniem, które musisz znać. Twoje ubrania będą białe i świeże jak nigdy dotąd

Pozbywanie się plam z białych ubrań może być bardzo kłopotliwe.

Większość z nas uważa, że do usunięcia plam i przywrócenia ubraniom bieli i świeżości, trzeba nabyć odplamiacze, wybielacze i drogie proszki – Nic z tych rzeczy…

Wiele tkanin wręcz nie może być potraktowane agresywnymi środkami chemicznymi, są bowiem zbyt delikatne i mogą się zniszczyć. Wypróbuj więc domowe, naturalne i skuteczne metody. Wcale nie potrzebujesz sklepowych chemikaliów.

1. Soda oczyszczona

1

Wiele osób zna już jej niesamowite właściwości. Soda oczyszczona ma wiele zastosowań – i o dziwo sprawdzi się także w praniu.

Wsyp 250 ml sody do 4 litrów wody, a następnie w tym roztworze namocz ubrania. Pozostaw je na kilkanaście do 30 minut. Potem upierz je normalnie w pralce.

2. Aspiryna

2

Może to dziwne, ale aspiryna dzięki zawartemu w niej kwasowi acetylosalicylowemu świetnie radzi sobie z plamami.

Rozgnieć 6 tabletek i rozpuść je w misce wody. Mocz ubrania w roztworze 30 minut, potem normalnie wypierz.

3. Ocet i cytryna

3

Ocet zadziała na świeżość ubrań lepiej niż większość środków chemicznych. Pomoże ubraniom zachować swój kolor i odzyskać utraconą biel.

Dodaj nieco octu i łyżkę soku z cytryny do swojego prania. Po praniu Twoja odzież nie tylko będzie śnieżno biała, ale też będzie pięknie pachnieć!

Coraz więcej badań potwierdza, że nadmiar chemii w naszym życiu zwiększa zapadalność na choroby. Po co ryzykować jeśli są o wiele prostsze, tańsze, bezpieczniejsze i skuteczne metody?

Podziel się ze znajomymi. Będą Ci za to wdzięczni!

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share