Co powinniśmy wiedzieć o dzieciach urodzonych w lipcu?

Lipcowe dzieci są dobrymi pracownikami. To mistrzowie prac precyzyjnych, w których wszystko jest dokładnie zaplanowane czy zaprojektowane. Ściśle trzymają się wydanych instrukcji. Umieją również wykazać inicjatywę. Jednak z reguły nie czują się najlepiej na stanowiskach kierowniczych.

 • Lipcowe dzieci poczęte są zwykle w październiku
 • W tym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci
 • Lipcowe dzieci są bardziej optymistyczne niż te urodzone w innych miesiącach roku

Lipiec to miesiąc, w którym rodzi się najwięcej dzieci. Porodówki przeżywają prawdziwe oblężenie. Lipcowe dzieci najczęściej poczęte zostały w październiku. Chłodne jesienne dni sprzyjają zacieśnianiu kontaktów. Właśnie ze względu na to, że poród przypadnie w letnich miesiącach, pary często decydują się w tym czasie na powiększenie rodziny. Uważa się, że noworodki urodzone w wakacje lepiej się czują i są zdrowsze. Temperatura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nie ma również konieczności tak ciepłego ubierania dziecka, a ryzyko przeziębienia jest mniejsze. Według badań lipcowe dzieci są bardziej optymistyczne niż ich urodzeni w innych miesiącach rówieśnicy.

W lipcu rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek.

Praca

Lipcowe dzieci są dobrymi pracownikami. To mistrzowie prac precyzyjnych, w których wszystko jest dokładnie zaplanowane czy zaprojektowane. Ściśle trzymają się wydanych instrukcji. Umieją również wykazać inicjatywę. Jednak z reguły nie czują się najlepiej na stanowiskach kierowniczych. Są urodzonymi dyplomatami i starają się wysłuchać, zrozumieć i zadowolić każdą ze stron. Nie umieją oddzielać życia prywatnego od zawodowego i przynoszą do pracy domowe problemy. Kiedy są zestresowane, bywają autokratyczne, niesprawiedliwe i okrutne. Mają skłonności do dyktatury.

Świetnie sprawdzą się w zawodach wymagających skupienia, cierpliwości i precyzji. Są dobrymi kontrolerami ruchu lotniczego, operatorami skomplikowanych urządzeń, a nawet księgowymi. Chętnie podejmą się również prostych, fizycznych prac. Są świetnymi budowlańcami.

Zdrowie

Lipcowe dzieci są najczęściej okazami zdrowia. Rzadko zapadają na popularne w sezonach grypowych infekcje, stosunkowo lekko przechodzą choroby wieku dziecięcego. Często zdarza się jednak, ze miewają problemy z oczami. Jednym z ich największych utrapień jest krótkowzroczność. Kolejnym, często bagatelizowanym problemem są tzw. suche oczy. W stadiach zaawansowanych schorzenie to jest groźne i niesie ze sobą poważne konsekwencje.

Horoskop

Lipcowe dzieci urodzone są głównie w znaku Raka, zaś te z końca miesiąca w znaku Lwa. Oba te znaki, mimo iż pozornie różne, mają również wspólne cechy. Są domatorami. Ich dom to ich zamek. Tu czują się najlepiej. Ich królestwo jest zazwyczaj bardzo wygodne. Kochają porządek i starają się, by ich otoczenie było schludne i zadbane.

Lipcowe dzieci łatwo nawiązują nowe znajomości, jednak najlepiej czują się w sprawdzonym gronie przyjaciół. Starannie dobierają sobie znajomych i wiedzą, ze mogą na nich liczyć. Wśród bliskich osób rozkwitają – są świetnymi rozmówcami i błyszczą poczuciem humoru. Na nieznanych wodach często są skupione i wyciszone. Słuchają innych, chcąc wiedzieć, z kim mają do czynienia. Czasem zdarza im się żartować z samych siebie, bo uważają, że to najlepszy sposób na rozładowanie napięcia. Rodzina jest dla nich najważniejsza. Dzieci są ich dumą i kochają je ponad wszystko. Bardzo szanują swoich przodków i są niezwykle dumne z historii swojej rodziny.

Lipcowe dzieci mają wiele talentów i zdolności. Mogłyby osiągnąć bardzo wiele, lecz ze zwykłego lenistwa często unikają podejmowania jakichkolwiek działań. Nie lubią zmian i jeśli jest im względnie dobrze i wygodnie, to nie mają motywacji do pracy nad sobą i przeprowadzania rewolucji w życiu. Lubią mieć ostatnie słowo i chcą, by inni szanowali je, doceniali i liczyli się z ich zdaniem. Bywają uparte i kurczowo trzymają się własnych poglądów i opinii, nawet jeśli okaże się, że były one błędne. Chętnie służą innym radą i pomocą. Zdarza im się oceniać ludzi.

Znane osoby urodzone w lipcu:

Dorota Masłowska, Tom Cruise, Leszek Miller, Zyta Gilowska, Tom Hanks, Wiktor Janukowycz, Ilona Łepkowska, Sylwester Latkowski, Harrison Ford, Angela Merkel, Zbigniew Zamachowski, Stanisław Tym, Wojciech Kilar, Benito Mussolini, Woody Harrelson, Slash, Nelson Mandela, Jennifer Lopez.

Rośliny lipca – lilia wodna i tulipan

Obie te roślin mają działanie wyciszające, pozwalające poradzić sobie ze stresem. Pierwsza z nich pomaga w tworzeniu silnych więzów rodzinnych, zaś druga ułatwia ułożenie swojego życia uczuciowego i zacieśnienie związków.

Kamień lipca – koral, kwarc różowy

Pierwszy z nich daje lipcowym dzieciom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Wprowadza harmonię. Wycisza negatywne emocje i pozwala zebrać myśli i siły. Kwarc różowy wycisza emocje, dodaje optymizmu, pomaga w problemach uczuciowych. Uspokaja nawet najbardziej zestresowanych. Pomaga znaleźć wyjście z sytuacji. Świetnie wpływa na życie uczuciowe.

Przysłowia lipcowe:

 • Lipcowe upały, wrzesień doskonały
 • Upały lipcowe, wróżą mrozy styczniowe
 • Czego lipiec nie dowarzy, tego sierpień nie dosmaży
 • Gdy w lipcu słońce dopieka, to burza niedaleka
 • Kto w lipcu patrzy chłodu, to nacierpi się w zimie głodu
 • Kwiat lipcowy, napój zdrowy
 • W lipcu, gdy służą pogody, spodziewaj się wielkiej wody
 • Kiedy lipiec daje deszcze, będzie długie lato jeszcze
 • W lipcu pszczeli rój, nie opłaci trudu znój
 • Lipcowe deszcze, dla chłopa kleszcze
 • Miesiąc lipiec musi przypiec i ostatki mąki wypiec
 • W lipcowej porze łapią raki i piskorze

Źródło: magia.onet.pl

Share