Ten pies ważył 40 kg. Miał być uśpiony ale jego właścicielka postanowila walczyc za niego. Wzruszająca historia. Wideo

Otyły pies, który miał ponad 30 kilogramów nadwagi, był w bardzo złym stanie. Dzięki ciężkiej pracy nowej właścicielki zwierzak powrócił do zdrowia! Jak wyglądała ich wspólna przygoda ze zrzuceniem kilogramów?

Wolfgang miał problemy z oddychaniem i ledwo się ruszał. Weterynarz uznał, iż zwierzę prawdopodobnie będzie trzeba uśpić. Odnalezienie nowego domu równało się z długą i trudną próbą powrotu do normalnej wagi. Zmotywowana właścicielka uratowała mu życie!

Chorobliwa otyłość

Gdy Wolfgang pojawił się w schronisku, wzbudził spore zainteresowanie jego pracowników. Wszyscy zastanawiali się, jak to się stało, że bezdomny pies został doprowadzony do takiego stanu:

– Niestety nie wiemy nic o przeszłości Wolfganga — powiedziała portalowi thedodo.com pracownica schroniska, Erin McManis — przyszedł do nas już z tak dużą nadwagą. Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na jego adopcję, by pomóc mu zrzucić zbędne kilogramy.

Nowy dom

Pomimo problemów zdrowotnych, Wolfgang nie tracił pozytywnego nastawienia. Wraz z dwoma innymi psiakami zamieszkał w kochającym domu! Tu zaczęła się batalia o powrót do formy. Choć to właśnie psiak musiał wykonać najwięcej pracy, jego właścicielka robiła wszystko, by mu w tym pomóc.

Otyły pies zawalczył o swoje zdrowie

Wolfgang jest obecnie na specjalnej diecie, która obejmuje spożywanie 600 kalorii dziennie.

– Gotuję mu chudego indyka i dużo zielonych warzyw, w tym fasolę, brokuły i szpinak. – mówi McManis.

Otyły pies przyjmuje również suplementy, które mają mu pomóc w walce z nadwagą. Każdego dnia właścicielka dostarcza mu wymaganą dawkę witamin. Wolfgang zażywa również sporo ruchu. Oprócz regularnych spacerów dzielnie pokonuje wymagane dystanse w basenie!

Wzajemna motywacja

Właścicielka psa także postanowiła przejść na dietę. Założyła również profil na Facebooku, na którym chwali się wspólnymi postępami. Z każdym dniem po Wolfgangu widać efekty. Pies jest bardzo zmotywowany i chętny do współpracy!

Zobacz wideo:

Unicorns can swim !?????‍♀️? ?Don’t worry guys, foster mom used to be a lifeguard in college, everything is under control ! …. #beagle #beaglesofinstagram #keto #weightlosstransformation #obesetobeast #shelterdog #dogsofinstagram #fitness #fitnessmodel #motivation #azfamily #fitbark #arizonabeaglerescue #pool #lifeguard #watererobics #weightloss

Posted by Wolfgang’s Weight Loss Journey on Sunday, June 9, 2019

Zdjęcia:

1

Beagle o imieniu Wolfgang ważył 40 kilogramów i miał zostać uśpiony.

2

Zwierzak miał problemy z poruszaniem się i wykonywaniem innych podstawowych czynności.

3

Wszystko zmieniło się, gdy trafił pod opiekę nowych właścicieli.

4

Jego pani robi wszystko, by Wolfgang wrócił do dobrej formy.

5

Zarówno pupil, jak i jego właścicielka, są na specjalnej diecie i starają się uprawiać jak najwięcej sportu.

Źródło: lelum.pl

Share