Dziecko urodziło się z całkiem siwymi włosami. Rodzice nie wierzyli, gdy lekarz powiedział im o przyczynie

Gdy mały Bence pojawił się na tym świecie, jego rodzice byli w szoku. Głowa ich dziecka pokryta była włosami koloru śniegu!

Rodzice przypuszczali, że ich syn jest albinosem. Lekarze, którzy zajmowali się małym Bencem mieli jednak dla nich zupełnie inne wieści.

1

Albinizm to wrodzone zaburzenie objawiające się całkowitym lub częściowym brakiem pigmentu na skórze, włosach i oczach. Gdy Bence przyszedł na świat na Węgrzech w zeszłym roku, miał głowę pełną białych włosów. Jego rodzice nie wierzyli własnym oczom. Bali się, że coś jest nie tak i ich dziecko jest poważnie chore. Po namyśle, założyli, że ma albinizm i chociaż stan ten nie jest niebezpieczny, rodzice bali się, że taki wygląd może utrudnić mu życie.

Lekarze pobrali chłopcu krew i kilka dni później mieli odpowiedź dla zaniepokojonych rodziców. Bence był całkowicie normalny. Nie miał albinizmu ale po prostu bardzo jasne włosy. Jego lekarze twierdzą, że włosy będą stawać się ciemniejsze wraz z wiekiem. Jednym z możliwych powodów, dla którego Bence urodził się z białymi włosami jest to, że może mieć on tymczasowe zaburzenia pigmentacji. Ludzie z tym stanem rodzą się z jasną skórą, a nawet jaśniejszymi włosami, ale po pewnym czasie one ciemnieją.

2

Rodzice Bence’a mogą odetchnąć z ulgą. Ich szkrab był zdrowy. Dodatkowo miał wspaniałe, puszyste, białe loki.

Share