Test: Jednej świetnie się powodzi, a druga tylko udaje bogatą. Która ma więcej na koncie?

Zwracanie uwagi na najdrobniejsze szczegóły to ogromna sztuka, której powinni uczyć w szkole. Czasami to, co ledwo widoczne, okazuje się mieć największe znaczenie. Najlepszym przykładem niech będzie drobny druk na umowach. Jeden niewidoczny gołym okiem dopisek zmienia wszystko. Niestety, nadmiar bodźców w życiu codziennym sprawia, że przestajemy zauważać drobnostki. Czasami bardzo istotne.

Umysł i spostrzegawczość, podobnie jak ciało, należy ćwiczyć – zachęca fabiosa.com. Taką możliwość daje m.in. ten niepozorny obrazek opublikowany na łamach serwisu. Widzimy na nim dwie młode kobiety. Obie wyglądają na stylowe, zadbane i dobrze sytuowane, ale w rzeczywistości tylko jednej z nich dobrze się powodzi.

Której? Właśnie na tym polega zadanie. Wskaż dziewczynę, która jest naprawdę bogata, a która tylko udaje.

1

Która z nich jest bogatsza?

Na pierwszy rzut oka obie radzą sobie w życiu całkiem nieźle. Pierwsza ma na sobie designerskie okulary przeciwsłoneczne, a w dłoni trzyma drogi komputer. Druga może się pochwalić złotą biżuterią i torebką od projektanta.

Ale prawda jest taka, że jedna z nich tylko stwarza pozory grubego portfela. Zastanów się przez chwilę i sprawdź rozwiązanie.

2

Okazuje się, że droga biżuteria, modna torebka i smartfon w dłoni to tylko pozory. Kobieta oznaczona numerem 2 ma na sobie bluzę wyglądającą na firmową, ale to tylko marna podróbka. Bogaczka raczej nie zdecydowałaby się na taki zakup.

Drogą eliminacji – bogatsza jest ciemnowłosa dziewczyna. Nie tylko dlatego, że druga ubiera się w podróbki. Badania wykazują, że im lepiej nam się wiedzie, tym mniej lubimy się tym obnosić. Jej strój nie ma widocznych logotypów, a mimo to wygląda bardzo porządnie.

Udało Ci się wskazać prawidłową odpowiedź?

Źródło: papilot.pl

Share