Dwóch nurków znalazło dziwnie zachowującego się delfina. To, co wydarzyło się po chwili, to najprawdziwszy cud natury

Dwóch nurków znalazło dziwnie zachowującego się delfina. Zwierzę pływało w kółko.

Gdy nieco się do niego zbliżyli, zauważyli, że jakiś dziwny przedmiot zwisa z jego ciała.

To, co wydarzyło się po chwili, to najprawdziwszy cud natury.

Delfiny to niezwykle piękne, wrażliwe i mądre zwierzęta. Nas ludzi fascynują one od dawien dawna. W wodzie są niezwykle szybkie, potrafią płynąć z prędkością nawet 60 kilometrów na godzinę. Uwielbiają także się bawić. Kto z nas choćby na filmach przyrodniczych nie widział jak wyskakują z wody, wykonując przy tym obroty. Delfiny mają także bardzo dobrze rozwinięty słuch – słyszą dźwięki o częstotliwościach do 150 kHz, podczas gdy my ludzie słyszymy zaledwie w częstotliwościach do 20 kHz.

Delfiny komunikują się między sobą za pomocą klikania i gwizdania. Badacze rozróżnili wiele różnych dźwięków, które składają się na swoistą mowę delfinów. Zwierzęta te bardzo lubią kontakt cielesny, dlatego często ocierają się o siebie.

Nurkowie z filmiku poniżej natrafili w wodzie na delfina. W pierwszej chwili pływał spokojnie, ale po jakimś czasie nurkowie zauważyli, że zaczął się dziwnie zachowywać. Coś zwisało z jego ciała, przez co zaczął pływać w dziwny sposób.

Nurkowie bezwiednie stali się świadkami czegoś niewiarygodnego. Niesamowite jest także to, że udało im się nakręcić całą sytuację.

Zobaczcie filmik poniżej i podziwiajcie jak niesamowita jest natura:


Source: youtube.com

Źródło: pl.newsner.com

Share