Domowe sposoby na odetkanie kuchennego zlewu. Wszystkie potrzebne rzeczy masz w domu

Zatkany zlew to największy koszmar każdej pani domu. Ale nie martw się, już za chwilę zdradzę Ci kilka trików, które pomogą rozwiązać ten problem.

Wygodnie usiądź i dokładnie przeczytaj cały artykuł. Zawarte w nim informacje z pewnością przydadzą się w przyszłości nie jeden raz. Przechodzimy do sedna sprawy.

1. Wrząca woda z dodatkiem soli

1

Tę metodę stosowały jeszcze nasze babcie. Kiedy w kuchni zatykał się zlew, brały garnek, do którego wlewały wodę i stawiały go na palniku.

Gdy woda była już gorąca, dodawały do niej sól i wlewały ją bezpośrednio do zatkanego zlewu. Wrzątek skutecznie rozpuszczał zaległe tłuszcze.

2. Kombinacja sody oczyszczonej i soku z cytryny…

2

…również uratuje zatkany zlew. W tym przypadku nasyp sodę oczyszczoną (1,5 łyżki) do otworu w zlewie, po czym wlej sok z cytryny (3/4 szklanki).

Taka mieszanka potrafi zdziałać cuda!

3. Soda oczyszczona i ocet

3

Udrożnić zatkaną rurę pomoże także duet sody oczyszczonej i octu. Do zatkanego zlewu wsyp szklankę sody. Następnie wlej szklankę octu. Nie zapomnij także o wrzątku (litr).

4. Coca cola

4

Tak, w naprawie zatkanego zlewu pomoże również kultowy napój. Wystarczy wlać butelkę do odpływu i poczekać.

Coca-cola również poradzi sobie z nagromadzonym tłuszczem.

5. Zapobiegaj, a zatkany zlew nie będzie taki straszny

5

I na koniec bardzo ważna wiadomość. Aby nie męczyć się z zatkanym zlewem, warto działać roztropnie i dbać o to, aby nie dochodziło do takich sytuacji w przyszłości.

Warto pamiętać o dokładnym czyszczeniu zlewu po każdym myciu naczyń. Należy używać też sitka, które pomoże zatrzymać na dnie zlewu resztki jedzenia. To naprawdę nic trudnego!

Źródło: pysznosci.pl

Share