Każdy z 12 przedstawicieli zodiaku ma swoją achillesową piętę . Co doprowadza do szału poszczególne znaki zodiaku?

Każdy z 12 przedstawicieli zodiaku ma swoją achillesową piętę – miejsce, na które nie wolno nadepnąć. Jeśli ktoś nierozważnie to zrobi, musi liczyć się z konsekwencjami. Sprawdź, na co uważać w kontakcie z innymi znakami.

Baran

Osoby urodzone w znaku Barana mają niezwykły temperament i słomiany zapał. Dlatego, kiedy podejmują się jakiegoś ważnego zadania i są zdecydowane doprowadzić je do końca, to nic nie wkurza ich bardziej niż przeszkadzanie im. Są wtedy gotowe w jednej sekundzie wybuchnąć gniewem. Druga rzecz, która drażni Barany, to coś, co jest dla nich niedostępne.

Byk

Osoby urodzone w znaku Byka najbardziej na świecie cenią sobie spokój i poczucie stabilizacji. Na wszelkie zmiany reagują nerwowo. Nie próbuj, więc zbijać Byka z tropu, czy chwiać posadami jego egzystencji. Pamiętaj, że nie lubi on niespodzianek i źle znosi presję. Każda nagła zmiana sytuacji do dla nich prawdziwy wstrząs. Może się to odbijać na osobie, która za to odpowiada, ale też na niewinnych, którzy akurat byli pod ręką.

Bliźnięta

Osoby urodzone w znaku Bliźniąt, w przeciwieństwie do Byków, żyją zmianami. Są bardzo ciekawe świata. Przeraża je wizja utknięcia w jednym miejscu na długo czy wykonywania żmudnej, monotonnej pracy. Jeśli więc chcesz wkurzyć Bliźnięta, daj im zadanie, które je przytłoczy. Musisz się jednak liczyć się z tym, że one też mają granice wytrzymałości i mogą po prostu wyjść i nigdy już nie wrócić.

Rak

Osoby urodzone w znaku Raka są bardzo uczuciowe i wrażliwe. Szczególnie ważne są dla nich relacje z innymi ludźmi. Wierzą w prawdziwą przyjaźń i ufają najbliższym bezgranicznie. Jeśli jednak poczują się zdradzone przez któregokolwiek z nich, zranione Raki wpadają w gniew. Podobnie źle czują się, kiedy ich najbliżsi oddalają się od nich. Raki tęsknią, czują pustkę i bywają rozdrażnione.

Lew

Osoby urodzone w znaku Lwa są perfekcjonistami, ale nie z przekonania, ale dlatego, że pragną udowodnić sobie i innym, że są najlepsze. Jeśli są chwalone i doceniane, Lwy pławią się w blasku uznania i są szczęśliwe. Biada temu, kto ich nie zauważy czy zlekceważy. Wtedy w Lwie rodzi się prawdziwy drapieżca. Jego rażona duma i gniew potrafią przenosić góry. Lepiej wtedy zejść mu z oczu.

Panna

Osoby urodzone w znaku Panny to perfekcjoniści. Są świetnie zorganizowani i sumienni. Nie wierzą w pracę zespołową, wolą polegać na sobie samych. Jeśli się czegoś podejmują, to z pewnością doprowadzą to do końca. Nic nie drażni ich tak bardzo, jak osoby odbierające im zadania, wchodzące w ich kompetencje lub sabotujące ich pracę. Wtedy spokojna Panna może zmienić się w prawdziwą furię.

Waga

Osoby urodzone w znaku Wagi mają ogromne poczucie sprawiedliwości. Uważają się za zdolne rozsądzić mądrze każdy spór. Świetnie sprawdzają się w roli mediatorów. Nieco gorzej jest, kiedy są stroną w konflikcie. Bardzo długo zachowują spokój, trudno wyprowadzić je z równowagi. Jeśli jednak twoje zachowanie jest niesprawiedliwe, źle osądzasz Wagę i inne osoby czy traktujesz ją lekceważąc, to musisz liczyć się z jej gniewem. Baranek zamieni się w prawdziwego drapieżcę.

Skorpion

Osoby urodzone w znaku Skorpiona są zwykle bardzo inteligentne i mają talent do manipulowania innymi. One jedyne wiedzą, jakie są zasady gry i narzucają je innym. Bardzo uważnie słuchają swoich rozmówców i bez pudła są w stanie określić ich słabe i mocne strony. Zauważają również każdy przejaw nielojalności. Ich gniew jest bardzo groźny, ponieważ zwykle nie jest to wybuch agresji. Skorpiony zemstę planują na zimno. Umieją czekać na odpowiednią chwilę nawet kilka lat.

Strzelec

Osoby urodzone w znaku Strzelca są prawdziwymi duszami towarzystwa. Gdziekolwiek się pojawią, otacza je tłumek adoratorów. Niektórzy z nich bywają dość namolni i nie pozwalają Strzelcowi w swobodnym poruszaniu się na imprezie. Często też Strzelec przyprowadza ze sobą “ogon” – mniej atrakcyjnego kolegę/koleżankę, którzy potrzebują wsparcia. Wszystko jest dobrze, do momentu, kiedy Strzelcowi znudzi się ta eskorta. Wtedy wpada w gniew i potrafi mówić rzeczy, których później bardzo żałuje.

Koziorożec

Osoby urodzone w znaku Koziorożca są zwykle poważne i dojrzałe. Dość rozsądnie podchodzą do siebie, do życia, do wszystkiego. Nie lubią o tym żartować i brak im czasem dystansu do siebie, a także umiejętności śmiania się z własnych niedociągnięć. Nic nie wyprowadza Koziorożca z równowagi tak bardzo, jak dwie lub więcej osób przerzucających się zabawnymi uwagami na jego temat. A już najgorzej będzie, jeśli zaczną z niego kpić. Wtedy mogą mieć pewność, że cel tych ataków poczuje się rozczarowany ich zachowaniem i bez słowa opuści towarzystwo.

Wodnik

Osoby urodzone w znaku Wodnika są prawdziwymi wolnomyślicielami. Ich wyobraźnia nie jest niczym skrępowana, a głód wiedzy czyni z nich ekspertów w wielu dziedzinach. Wodniki zawsze chętnie wygłaszają swoje opinie i sądy. Z pobłażaniem zajmują się edukowaniem małych ludzi. Wszystko dobrze, jeśli się ich słucha. Jeśli jednak Wodnik trafi na rozmówcę, który ma wiedzę, argumenty i odmienną opinię, to wyprowadzi go to z równowagi w 30 sekund.

Ryby

Osoby urodzone w znaku Ryb są łagodne, wrażliwe i nieco rozmarzone. Pełne ideałów powtarzają, że kochają ludzi i pokój na świecie. Uważają, że wszyscy powinni być wobec siebie uprzejmi i mili. Niestety czasem zdarza się, że zachowanie Ryby zupełnie przeczy głoszonym przez nią poglądom. Jednak nic nie wkurza Rybek bardziej niż nieuprzejme zachowanie, awantura czy krzyki. Czują się z tym tak źle, że mogą nie zapanować nad swoimi nerwami.

Źródło: magia.onet.pl

Share