To zdjęcie z plaży zasmuciło tysiące osób. „Dziękuję za zwrócenie uwagi na głupotę ludzi”

Amerykanka, Karen Catbird opublikowała na Facebooku zdjęcie ptaka, karmiącego swoje pisklę niedopałkiem papierosa. „Nadszedł czas, żebyśmy przestali przestali traktować nasze plaże jak jeden wielki śmietnik” – napisała pod fotografią kobieta.

Zdjęcie zrobiono pod koniec czerwca, w w hrabstwie Pinellas na Florydzie, na plaży St. Pete Beach. Amerykance udało się uchwycić niezwykły moment – dorosły brzytwodziób amerykański karmi pisklę niedopałkiem papierosa. „To pisklę otrzymało niedopałek papierosa od swojego rodzica. Nadszedł czas, żebyśmy przestali przestali traktować nasze plaże jak jeden wielki śmietnik” – napisała w poście Karen.

If you smoke, please don’t leave your butts behind

Posted by Karen Catbird on Monday, June 24, 2019

Zdjęcie bardzo szybko rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych i wywołało dyskusję na temat bezmyślnego zachowania ludzi na plaży, którzy pozostawiają po sobie nie tylko pety, ale wszelkiego rodzaju śmieci, kompletnie lekceważąc zakazy. „To nie tylko szkodzi naszym zwierzętom i środowisku, ale może również powodować pożary lasów. To bardzo smutny obrazek” – podsumowuje zdjęcie jeden z komentujących. „To zdjęcie mnie zniszczyło. Dziękuję za zwrócenie uwagi na głupotę ludzi”- dodaje inna internautka.

Za co grozi mandat na plaży?

Za wprowadzenie psa na plażę grozi mandat w wysokości nawet 500 złotych. Odradzamy również rozpalanie ogniska, opalanie się toples i spanie pod namiotem na plaży.

Źródło: kobieta.onet.pl

Share