Meghan Markle ma nowy oficjalny zawód. Ma taką samą profesję jak księżna Kate?

Meghan Markle i książę Harry na początku lipca założyli swoją fundację Sussex Royal The Foundation of the Duke and Duchess of Sussex. W przekazanym przez Pałac oświadczeniu pojawiła się też informacja dotycząca nowego zawodu księżnej Sussex.

1 lipca oficjalnie powstała fundacja Sussex Royal The Foundation of the Duke and Duchess of Sussex, którą prowadzić będą Meghan Markle i książę Harry. Jej działalność koncentruje się głównie wokół sześciu tematów, w tym m.in. zdrowia psychicznego, ochrony przyrody oraz pomocy młodzieży. Z tej okazji królowa Elżbieta II nadała księżnej Sussex nowy tytuł oraz przyznała oficjalny zawód, którym od tego momentu będzie się zajmować.

Meghan Markle ma nowy oficjalny zawód

Do tej pory Meghan nosiła tytuł Jej Wysokość Księżna Sussex, który otrzymała po ślubie z księciem Harrym w maju 2018 roku. Oprócz niego ma także dwa dodatkowe: Hrabina Dumbarton Szkocji i Baronowa Kilkeel w Irlandii Północnej. Teraz królowa zdecydowała, że przyzna jej kolejny, który zarazem stał się jej oficjalnym zawodem. Od lipca Meghan Markle może tytułować się jako Księżniczka Wielkiej Brytanii. Od lipca do jej obowiązków należą m.in. reprezentowanie rodziny królewskiej w kraju i za granicą, a także udzielanie poparcia fundacjom oraz organizacjom charytatywnym.

1

Przypomnijmy, że w przeszłości taki sam tytuł otrzymała księżna Kate. Mogliśmy to zobaczyć na akcie urodzenia jej pierwszego syna, czyli księcia George’a. Nie posługuje się jednak tą nazwą, bo jest ona zarezerwowana wyłącznie dla kobiet, które urodziły się w rodzinie królewskiej (dlatego jej córka jest tytułowana jako księżniczka Charlotte). Oprócz tego żona księcia Williama jest także księżną Cambridge, hrabiną Strathearn i baronową Carrickfergus.

Źródło: plotek.pl

Share