Dziewczynki co roku pozują do zdjęcia walcząc z rakiem. Fotografia z 2018 chwyta za serce

Lora Scantling to fotografka, która pragnęła robić coś niezwykłego. Na swój pomysł wpadła dopiero wtedy, gdy jej ojciec się rozchorował. Zachorował na raka płuc. Wtedy Lora wymyśliła projekt „Little Heroes Photo Project”

1

Kobieta zamieściła na Facebooku post, dzięki któremu chciała dotrzeć do walczących z rakiem dzieci. Odpowiedź była niemal natychmiastowa. Od tego momentu Lora sfotografowała dziesiątki chorych maluchów.

Trzy dziewczynki walczące z rakiem co roku pozują do zdjęcia. Fotografia z 2018 chwyta za serce

Szczególną uwagę przykuły jednak trzy małe dziewczynki, które znacznie wyróżniały się na tle reszty…

Trzy dziewczynki z Oklahomy pozowały do zdjęcia, które bardzo szybko stało się najbardziej rozpoznawalnym dziełem Scantling. 6-letnia Rhean Frankling stojąca w środku, walczyła z rakiem mózgu, 5-letnia Ainsley Peter stojąca z prawej, walczyła z białaczką, a Rylie Hughey, którą widzimy z lewej strony, robiła wszystko, aby uporać się z rakiem nerki.

2

Uwielbiam patrzeć jak dziewczynki są razem. Jest między nimi niesamowita więź. U każdej nowotwór jest w stanie remisji. Ainsley cieszy się wiosną, Rylie uwielbia gimnastykę, taniec, Tee-ball, a Rheann może w końcu robić to, co uwielbia – jeździć na rowerze, spędzać czas w szkole z przyjaciółmi i bawić się ze swoimi siostrami – mówi autorka zdjęcia

Ponowne spotkanie

Rok później dziewczynki spotkały się ponownie, aby odtworzyć obraz. Tym razem okoliczności były zdecydowanie bardziej radosne.

Na kolejnej fotografii widzimy dzielne dziewczynki, które pokonały raka, a więc są w tzw. remisji. Ainsley i Rylie mają już włosy. Zwycięstwo Rheanna nad rakiem mózgu wcale nie oznacza, że jej włosy odrosną, ale to nie czyni jej mniej uroczym dzieckiem.

3

Fotograf Lora Scantling postanowiła, że na kolejnym zdjęciu dziewczynki będą trzymały swój portret sprzed dwóch lat. Chciała w ten sposób pokazać innym ogromną różnicę, która zaszła w ich wyglądzie i samopoczuciu. Zdjęcie ma również pokazać drogę, którą mają już za sobą i dać innym chorym wiarę w lepsze jutro.

4

W tym roku do grona fotografowanych dziewczynek dołączyła kolejna osoba – 3-letni Connor Lloyd, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną.

5

Jemu się nie udało…

Niestety, ojczymowi Scantling, który był inspiracją fotografki, nie udało się wygrać walki z chorobą. Zmarł w ciągu kilku lat od rozpoczęcia projektu.

Świadomość społeczeństwa

Zdjęcia Lory mają na celu podnieść świadomość społeczeństwa na temat raka i ludzi zmagających się z nowotworami, a przede wszystkim szerzyć wśród nich szczęście, radość i przywrócić im wiarę w powrót do zdrowia. Miejmy nadzieję, że jej prace trafią do jak największej ilości potrzebujących i dodadzą im siły do dalszej walki.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share