Przez 15 minut mocz stopy w wodzie z kurkumą i zobacz, co się stanie. Genialne na lato

Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem kurkumy powinno wejść w nawyk szczególnie latem. Mimo, że praktyka taka może wydawać się dość dziwna, jej efekt doceni każdy. Szczególnie kobiety. Ciekawi? Czytajcie dalej.

Kurkuma to jedna z najzdrowszych przypraw na świecie. Znana i ceniona jest już od blisko 5 tys. lat. Najczęściej kojarzy się nam z żółtym lub pomarańczowym proszkiem. Tak naprawdę jest to kłącze tropikalnej byliny – ostryżu długiego (który jest też piękną rośliną doniczkową).

Najważniejszą substancją aktywną kurkumy jest kurkumina(nadaje ona przyprawie charakterystyczny intensywny kolor). Oprócz tego kłącze zawiera również olejki eteryczne witaminę C i sole mineralne.

Dlaczego warto moczyć stopy w wodzie z kurkumą?

Zabieg ten uwolni cię od przykrej dolegliwości, która męczy nas szczególnie latem. Docenią go zwłaszcza kobiety. Chodzi o zmęczone obolałe stopy – efekt upałów i wielogodzinnego chodzenia, szczególnie w sandałkach na wysokim obcasie.

Kurkuma ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe (nazywa się ją wręcz „pogromcą bólu”). Oprócz tego zmniejsza opuchliznę, wspomaga gojenie się ran, odżywia i regeneruje skórę, a także przyspiesza krążenie. Wszystkie te właściwości szybko przyniosą efekt ulgi i odświeżenia stóp.

Jak przygotować kąpiel z kurkumą?

Do miski z chłodną wodą wsyp łyżeczkę kurkumy (wody powinno być tyle, by zakryła kostki). Mocz stopy przez ok. kwadrans. Ważne jest, żeby woda była chłodna – chłód zmniejsza obrzęk i pobudza krążenie krwi, a więc wspomaga lecznicze działanie kurkumy.

Znaliście ten sposób na zmęczone stopy? A jeśli nie, wypróbujecie go?

1

Źródło: kobieta.onet.pl

Share