Wrzucił czosnek do słoika i nim potrząsnął. Niesamowite, co stało się po chwili

Czosnek to prawdziwa „bomba witaminowa”. Nie tylko działa jak naturalny antybiotyk, ale dodatkowo walczy z grzybami chorobotwórczymi oraz przyśpiesza leczenie infekcji wirusowych. Wiele osób miewa problemy z jego obraniem, jednak warto zanotować, że istnieje banalna metoda, która znacząco przyśpieszy i ułatwi ten proces.

Czosnek słynie z charakterystycznego zapachu, który nie każdemu odpowiada. Z drugiej jednak strony sosy czosnkowe, zupy z jego dodatkiem, a także oliwa na bazie warzywa, to prawdziwe rarytasy. Można także pokusić się o samodzielne stworzenie masełka czosnkowego – świetnie komponuje sie ze świeżym, chrupiącym pieczywem!

Właściwości właściwościami…

… ale jak obrać czosnek? Wystarczy, że zaopatrzycie się w słoik, w którym umieścicie nieobrany, świeży czosnek. Ważne, by posiadał on zakrętkę, bo słoik musi być dokładnie zakręcony. Następnie przez kilka sekund mocno potrząsajcie słoikiem „z zawartością”. Po ok. minucie powinniście otrzymać obrany czosnek, który możecie wykorzystać w dowolny sposób.


Source: youtube.com

Ząbki czosnku warto umieścić w słoiku i zalać go oliwą, a następnie odłożyć na kilka dni. Dzięki temu otrzymacie aromatyczną oliwę czosnkową, którą możecie wykorzystać do sałatek albo zamarynowania mięsa. Możecie też skusić się na maczanie w niej świeżego pieczywa – pychota!

Źródło: kobieta.onet.pl

Share