Marcie Kaczyńskiej puściły nerwy. Bratanica prezesa odpłynęła i mówi o wojnie z cywilizacją

Marta Kaczyńska po raz kolejny użyła bardzo kontrowersyjnej argumentacji. Bratanica prezesa Jarosława Kaczyńskiego, która w przeszłości chciała nauczać polskiej młodzieży patriotyzmu, a także wypowiadała krucjaty przeciwko masturbacji i kosmopolityzmowi, teraz wypowiada wojnę całej cywilizacji. Na co jeszcze stać prawniczkę?

Marta Kaczyńska od kilku lat szokuje swoją działalnością dziennikarską. Córka prezydenta od czasu śmierci swoich rodziców regularnie pojawia się w mediach, gdzie wytacza bardzo kontrowersyjne tezy. Tym razem, z okazji trzydziestolecia pierwszych, wolnych wyborów kobieta po raz kolejny zabrała głos w dyskusji, w której nie brakowało budzących emocji tez i poglądów, które są co najmniej dyskusyjne. A już w ogóle w kontekście „walki cywilizacji” jakiej areną ma być zachodnia Europa.

Marta Kaczyńska o papieżu Polaku i zmianach w Polsce

Z racji tak ważnej rocznicy, jaką jest trzydziestolecie pierwszych wolnych wyborów, krewna prezesa Prawa i Sprawiedliwości postanowiła opowiedzieć o swoich uczuciach dotyczących całego zdarzenia i przemian, jakie rozpoczęły się w Polsce. Zdaniem krewnej Kaczyńskiego, wielką rolę w procesie odegrał chociaż papież Jan Paweł II, który przez swoją obecność był jednym z autorów polskiej niepodległości i uniezależnienia od ZSRR.

– Zgodnie z zapisami obowiązującej w 1989 roku ordynacji wyborczej na 460 miejsc w Sejmie aż 299 zostało zagwarantowanych komunistom i ich sojusznikom. […] Wybory do Senatu były już wolne. – Dzięki naszemu wielkiemu rodakowi Janowi Pawłowi I, jak wspominał prezydent Lech Kaczyński, Polacy wygrali pokojową walkę z komunistyczną władzą – napisała córka prezydenta

O ile te słowa nie wzbudzają większych emocji, o tyle to, co padło chwilę po nich, jest już jak najbardziej dyskusyjne i pokazuje prawdziwe poglądy prawniczki na Europę.

„Lewaki” ryzykiem dla prawdziwej Europy

Według Kaczyńskiej odpowiednią drogą dla Europy jest wzięcie przykładu z Polski, która w ostatnim czasie zaczyna promować tradycyjne, „opierające się na dekalogu” wartości. Tylko taka postawa pozwoli Europejczykom zwalczyć „lewactwo”, szczególnie występujące na zachodzie kontynentu.

– Przemiany ideologiczne widoczne w Europie Zachodniej, a nachalnie kopiowane w Polsce, czego przykładem są choćby lewackie inicjatywy w czasie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, są przejawem wojny z zachodnią cywilizacją – napisała Marta Kaczyńska

Źródło: pikio.pl

Share