Prognoza pogody na najbliższe dni przeraża. Ekstremalny upał to nie wszystko

Prognoza pogody na najbliższe dni nie wygląda zbyt optymistycznie. Nadciągają ekstremalne upały, które mogą przerazić wiele osób. Wyż Yvonne sprawi, że pogoda znacznie pogorszy się w Polsce już od środy. Upały pojawią się także w pozostałych krajach Europy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.

Prognoza pogody na nadchodzące dni nie jest optymistyczna. Mieszkańcy naszego kraju będą musieli po raz kolejny w tym roku zmierzyć się z potężnymi upałami, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne w skutkach. IMGW ostrzega szczególnie dzieci, a także osoby starsze.

Prognoza pogody na jutro

Jak podaje serwis „Wirtualna Polska” wyż Yvonne sprawi, że temperatura w całym kraju znacznie wzrośnie. W środę w Warszawie po południu wynosiła będzie około 26 st. W woj. Wielkopolskim oscylować będzie w okolicach 23-25 st. Celsjusza. W Krakowie sytuacja będzie bardzo podobna. Przy takie temperaturze niebo będzie niemal bezchmurne.

Prognoza od czwartku

W czwartek temperatura wzrośnie. W Krakowie będzie już około 27 st. Celsjusza. Podobnie będzie w stolicy. We Wrocławiu natomiast temperatura gwałtownie podwyższy się i będzie wynosiła już około 30-31 st. Celsjusza. Najniebezpieczniej będzie w woj. lubuskim, gdzie w 34 powiatach temperatura może zagrażać zdrowiu i życiu. IMGW zaleca więc ostrożność wszystkim mieszkańcom.

Prognoza pogody na świecie

Jak informuje „Wirtualna Polska” najgoręcej od czwartku będzie w Hiszpanii, a także u naszych sąsiednich sąsiadów – w Niemczech. Tamtejsze instytuty także wydały tam ostrzeżenia, bowiem temperatura może wskazywać nawet 40 st. w południe w pełnym Słońcu.

Dla Polonii w Niemczech i Hiszpanii – warto zachować ostrożność i być przygotowanym na trudne warunki pogodowe. Jeśli to możliwe najlepiej nie wychodzić na zewnątrz. Podczas pobytu na słońcu warto mieć ze sobą wodę do picia. W razie zauważenia niebezpieczeństwa wskazanym jest natychmiastowe wezwanie służb.

Problemem będą niestety nie tylko upały, ale także dramatycznie spadający poziom wód. IMGW podaje, że nawet Wisła w niektórych miejscach może skurczyć się do niewyobrażalnych dotąd rozmiarów. Nie bez znaczenia będzie również ogromne zagrożenie pożarowe w polskich lasach.

Źródło: pikio.pl

Share