Fatalne informacje dla Tadeusza Rydzyka. Telewizja TRWAM leci na łeb na szyję

Tadeusz Rydzyk jest twórcą medialnego imperium. Ostatnie statystyki, które opublikowała KRRiT, mogły zaniepokoić redemptorystę. Okazuje się, że wyniki jego stacji telewizyjnej lecą mocno w dół.

Tadeusz Rydzyk może mieć powód do zmartwienia. Niepokojące mogą być dla niego najnowsze statystyki dotyczące oglądalności jego telewizji. Czy jest to pierwszy sygnał wskazujący, że medialne imperium kontrowersyjnego redemptorysty zaczyna upadać?

Tadeusz Rydzyk sprawdza statystyki. Trwam na minusie

Złe dla ojca Rydzyka informacje pojawiły się w sprawozdaniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wynika z niego, że w minionym roku będąca częścią medialnego imperium zakonnika stacja telewizyjna Trwam zanotowała spadek w udziałach w rynku oglądalności. Według panelu Nielsen Audience Measurement w 2018 roku było to 0,36 procenta, rok wcześniej – 0,52 procenta. Dawało to średnią widownię w wysokości ok. 23 tysięcy widzów. Warto przypomnieć, że stacja należąca do toruńskiego redemptorysty jest od pięciu lat dostępna w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Co jeszcze wynika ze sprawozdania KRRiT? Trwam była 45. najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce. Tutaj także notowanie jest słabsze niż poprzednio. Telewizja ojca Rydzyka zanotowała spadek aż o 15 miejsc. W 2017 znajdowała się w tym rankingu na 30. miejscu.

Trwam zarabia na darowiznach. Małe wpływy z reklam

Działalność Telewizji Trwam opiera się głównie na darowiznach od widzów. Stacja emituje co prawda reklamy, lecz wpływy z nich nie są główną częścią budżetu. Dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritas, do której należy Trwam, przyznała, że podejście do ofert marketingowych jest bardzo rygorystyczne i zdarzało się, że budzące wątpliwości propozycje były odrzucane.

Jak podają Wirtualne Media, wpływy Fundacji Lux Veritas w 2016 roku sięgnęły 8,8 mln zł, przy czym było to o 5 mln zł mniej niż rok wcześniej. Ostatecznie, w tamtym roku Fundacja mogła pochwalić się 29,8 mln zł zysku, aktywami w wysokości 188 mln zł, przy zobowiązaniach liczących 13,2 mln zł.

Tadeusz Rydzyk zarządza imperium złożonym z wielu podmiotów. Prócz Radia Maryja i Telewizji Trwam są to m.in. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej i projekt geotermalny. Może też liczyć na wsparcie państwa. Według wyliczeń portalu OKO.press Fundacja Lux Veritas otrzymała dotacje w wysokości ok. miliona złotych.

Źródło:pikio.pl

Share