Piotr Gliński o sytuacji w służbie zdrowia. „Jeśli Bóg da, to nastąpi zmiana”

Piotr Gliński miał ostatnio okazję do tego, by powiedzieć kilka słów więcej na temat polskiej służby zdrowia. Jak wiemy, dla wielu Polaków wciąż jest to temat drażliwy, a jej działanie nieustannie budzi wiele kontrowersji. Polityk zapowiedział jednak, że nastąpią wielkie zmiany, które ułatwią życie obywateli naszego kraju.

Piotr Gliński zupełnie niedawno opowiedział o tym, ile jego zdaniem udało się zmienić w służbie zdrowia , wymieniając poszczególne osiągnięcia. Ponadto zdradził, że Rząd ma wiele planów w tej kwestii i zamierza wprowadzać jeszcze więcej udogodnień, by Polakom, szczególnie tym na emeryturze, żyło się lepiej.

Piotr Gliński o służbie zdrowia

Polityk podczas swojej wypowiedzi pokazał, jak wiele w tej kwestii osiągnęła Polska i jak duże postępy udało się zrobić. Gliński wyznał między innymi, że w przypadku pielęgniarek, sprawa uległa zdecydowanej poprawie. Kobiet zatrudnionych w tym zawodzie jest o wiele więcej, ale i uposażenie, które jest tak istotne, stało się o wiele bogatsze. Zdradził również, że w jego opinii, z pięciu spraw, które przedstawił premier Mateusz Morawiecki, najważniejsze jest „kontynuacja programów społecznych” oraz wprowadzanie coraz to nowszych zmian.

W kwestii zmian Piotr Gliński powiedział nieco więcej, a jego słowa zostały wręcz ubrane w obietnice. Minister wyznał, że Rząd ma wiele planów wobec służby zdrowia i ma zamiar je skrupulatnie realizować. Zdradził, że jednym z priorytetów jest życie seniorów, którzy wciąż zmagają się ze zbyt niskimi emeryturami, za które ciężko jest zadbać o własne zdrowie.

– Zwiększamy bardzo finansowanie i mamy ten plan osiągnięcia i przekroczenia 6 proc. (…) Bardzo nad tym pracujemy, minister Szumowski i cały rząd, wiemy, że to nasz obowiązek i nie zostawimy polskich pacjentów, nas wszystkich – bo wszyscy korzystamy z systemu zdrowia – bez tych rozwiązań. Jeżeli Bóg da i społeczeństwo pozwoli, to na pewno w następnej kadencji duża jakościowa zmiana nastąpi. (…) Poziom życia poprawia się i będzie się poprawiał. (…) Styl życia będzie się zmieniał i nie będzie przysłowiowy emeryt przymierał z głodującej emerytury, ale będzie aktywnym obywatelem – powiedział Gliński.

Źródło: pikio.pl

Share