Mocne reakcje na wpis Godek. „Kobieta strzygąca się od garnka”

Kaja Godek znana jest w mediach jako aktywistka pro life. Zasłynęła z przeprowadzania akcji antyaborcyjnych, ale też z kontrowersyjnych, często uznawanych za homofobiczne, wypowiedzi. Teraz postanowiła zabrać głos w zupełnie innej dziedzinie, ale z pewnością nie spodziewała się tak bolesnej fali krytyki.

Kaja Godek wypowiedziała się na temat Zuzany Čaputovej, niedawno wybranej nowej prezydent Słowacji. Čaputova przybyła do Polski ze swoją pierwszą oficjalną wizytą. Oczywiście w mediach ukazały się materiały z odwiedzin, na których widać polityk w towarzystwie Andrzeja Dudy.

Okazuje się, że Kaja Godek czuje się ekspertem również w dziedzinie mody i etykiety dyplomatycznej, dlatego nie mogła poradzić sobie z tym, co widzi i zdecydowała się podzielić swoimi emocjami na Twitterze. Pani prezydent została mocno skrytykowana przez aktywistkę, a dla niej z kolei bezlitośni byli internauci, którzy błyskawicznie sprowadzili ją na ziemię.

Kaja Godek ocenia styl prezydent Słowacji. „Wtopa”

Kaja Godek nie miała wątpliwości, że Zuzanna Čaputova popełniła niesamowite faux pas, zakładając na oficjalną wizytę polityczną, białą sukienkę. Według działaczki pro life Słowaczka nie ma za grosz stylu.

– Lewaczka Caputova przyjechała pouczać, co nam wolno, a czego nie. Do tego Prezydent Słowacji chyba nie ma stylistki: biała sukienka, szpilki, biżuteria z pereł, kok, brak marynarki. Na większości fotek wygląda to jak sesja ślubna, a nie poważna polityka. Wtopa – napisała na swoim profilu na Twitterze i oznaczyła wypowiedź hashtagiem #KobiecymOkiem.

Prawdopodobnie nie spodziewała się, że swoją ekspertyzą wywoła prawdziwą burzę. Internauci byli dla niej bezwzględni.

Mocne reakcje na wpis Godek. „Kobieta strzygąca się od garnka”

Wielu internautów broniło Čaputovej, wypominając aktywistce to samo, co ona zarzucała prezydent Słowacji – zupełny brak stylu. Szczególnie mocno dostało się fryzjerowi aktywistki.

– Powiedziała kobieta strzygąca się za pomocą garnka kuchennego – napisał jeden z internautów.

– Męskim okiem to pani powiem tak: pani Caputova to piękna i elegancka kobieta, ale nade wszystko kompetentna polityk. Pani jest owładniętą szaleństwem jędzą, która powinna poszukać sobie zajęcia – ostro skomentował inny użytkownik Twittera.

– Nie jestem uprawniony do oceny kobiecych ubiorów, ale niech pani popatrzy na zdjęcia swoich strojów w sytuacjach nie prywatnych – czytamy w innym komentarzu.

Nie da się ukryć, że męskiej części komentujących, kreacja Čaputovej się podobała. Wydaje się, że jedynie Godek dostrzegła tę poważną „wtopę”, z którą nie mogła się pogodzić.

1

Tak wyglądała wizyta prezydent Čaputovej:

2

Źródło: pikio.pl

Share