Najlepszy przepis na truskawkowe konfitury bez gotowania owoców

Oryginalna konfitura z truskawek – wychodzi nawet bez gotowania owoców. Niesamowicie smaczna i aromatyczna. Konfitura zachowuje wszystkie korzystne dla organizmu substancje, dzięki braku obróbki termicznej. To najlepszy przepis, którego jeszcze nie znacie. Oczywiście, są konfitury, których się nie gotuje, a po prostu rozrabia się owoce z cukrem, ale tutaj niczego nie gotujemy, truskawki zostają całe i pięknie wyglądają.

Tajemnica tego przepisu leży w tym, że truskawki zachowują swoje witaminy, a także zostają całe i pięknie wyglądają. Zdarza się, że kiedy owoce gotują się zbyt długo, robi się z nich papka i wyglądają brzydko. Tutaj nic takiego nie ma szans się przytrafić.

Słoiki można przechowywać poza lodówką.

Produkty:

  • Truskawka 1 kg
  • Cukier 1 kg

1. Truskawkę dokładnie przebierz i umyj. Posyp cukrem i zostaw na cały dzień, aby puściły sok i wyglądały bardziej jak syrop.

1

2. Teraz najbardziej interesująca część: owoce należy wyjąć, ponieważ nie będziemy ich gotować. Można je odcedzić na durszlaku lub ostrożnie przełożyć do osobnego naczynia.

3. Syrop z truskawek gotujemy i doprowadzamy do kipienia, tak aby cukier całkowicie się rozpuścił. Na koniec wrzucamy z powrotem truskawki i ściągamy z ognia.

4. Kiedy wszystko całkowicie ostygnie, zostaw jeszcze na około 5-6 godzin, a najlepiej na cały dzień. Kolejnego dnia powtórz całą procedurę i znowu odstaw do ostygnięcia.

5. I jeszcze raz doprowadzamy do wrzenia, tylko tym razem z owocami w środku. Gotową miksturę można rozlać do słoików, których nie trzeba już gotować!

Konfitury z truskawek bez gotowania nie wymagają pośpiechu. Zajmie wam to 2-3 dni, ale zimą przekonacie się, że było warto!

Share