Kawa, która pomaga pozbyć się oponki na brzuchu. Dodaj do niej tylko naturalne składniki

Kawa nie tylko pobudza nasze umysły, ale także metabolizm oraz pomaga spalać tłuszcz. Kofeina zawarta w kawie pobudza proces lipolizy, podczas którego do krwi uwalniane są kwasy tłuszczowe.

Świeża kawa, głównie w godzinach porannych, połączona z mieszanką naturalnych składników nie tylko wspomaga proces odchudzania, ale również niesie za sobą wiele właściwości zdrowotnych. Kofeina zawarta w kawie, przyjmowana w odpowiednich ilościach, może wspierać pracę serca oraz chronić nasze ciało przed kilkoma chorobami.

Jeżeli Twoim codziennym nawykiem jest picie filiżanki gorącej kawy z rana, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów przy okazji. Niesamowita mieszanka, którą dodając do kawy, możemy pobudzić metabolizm, jest niezwykle prosta w przygotowaniu.

Sekretem odchudzającego działania kawy jest dodanie do niej cynamonu, oleju kokosowego oraz miodu.

Przyjrzyjmy się działaniu każdego ze składników z osobna:

1. Cynamon

Od wieków cynamon był wykorzystywany w przepisach wspomagających leczenie wielu chorób. Jego wysoka zawartość przeciwutleniaczy oraz przeciwzapalne właściwości sprawiają, że ta przyprawa zwalcza zakażenia w organizmie. Dodatkowo cynamon skutecznie wspiera zmniejszanie poziomu cukru we krwi, a tym samym doskonale wspomaga proces odchudzania.

Warto wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje cynamonu: Cassia i Cejlon. Z tych dwóch Cejlon jest uznawany za ten, który posiada więcej właściwości zdrowotnych.

2. Olej kokosowy

Jest otrzymywany z kokosów i uznawany za bardzo zdrowy rodzaj tłuszczu. Łańcuchy tłuszczowe w innych olejach są długie, natomiast olej kokosowy prawie w całości posiada średnie łańcuchy tłuszczowe. Z tego względu zupełnie inaczej wygląda jego metabolizm.

Podczas spożywania jest od razu transportowany do wątroby, gdzie praktycznie natychmiastowo jest przetwarzany na energię dla organizmu. W ten sposób nie jest magazynowany.

Ten olej ze względu na fakt, iż jest termogeniczny, przyśpiesza przemianę materii, a w konsekwencji przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

3. Miód

To płynne złoto posiada bardzo dużo właściwości leczniczych. Jako jeden z niewielu produktów posiada niezliczoną ilość witamin i minerałów. Wspiera on utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. W procesie odchudzania jest nieoceniony!

Dostarcza organizmowi zdrowy zastrzyk energii, który nie tylko przyśpiesza proces odchudzania, ale daje siły i witalność.

Pamiętaj, że tylko miód naturalny posiada takie właściwości, dlatego warto upewnić się i przeczytać etykietę na słoiku.

Jak przygotować mieszankę?

Składniki:

  • łyżka cynamonu
  • 3/4 szklanki oleju kokosowego
  • pół szklanki miodu

Sposób przygotowania:

    • 1. Umieść wszystkie składniki w miseczce

 

    • 2. Dokładnie wymieszaj, aż uzyskasz jednolitą, gładką masę

 

    3. Przykryj ściereczką i przechowuj w lodówce

Przyjmowanie:

Za każdym razem, kiedy przygotowujesz swoją ulubioną kawę, dodaj do niej 1-2 łyżeczek mieszanki. Dokładnie wymieszaj i wypij.

Share

Dodaj komentarz