Położyła czekoladę na cieście francuskim, a potem przygotowała deser wyglądajacy jak małe dzieło sztuki

Czekoladę uwielbiamy, ale jednak w formie zwykłej tabliczki już trochę nam się przejadła… Wam też? To świetnie się składa, bo mamy dla Was oryginalny przepis na zrobienie warkocza z czekolady.

Będziecie potrzebować jedynie tabliczkę czekolady, jedno jajko, jeden płat ciasta francuskiego i trochę posiekanych orzechów (idealnie sprawdzą się orzechy włoskie lub migdały).

Jak przyrządzić ten pyszny deser zobaczycie poniżej!

Najpierw rozkładamy ciasto francuskie i na nim umieszczamy tabliczkę czekolady (pośrodku i od góry). Zapewne zostanie Wam kawałek wolnej przestrzeni u dołu – możecie „dokleić” jeszcze jeden pasek czekolady.

Następnie robimy małe nacięcia w cieście po obu stronach, zaczynając cięcie od czekolady na zewnątrz. Najlepiej sprawdzi się nóż do pizzy, ale poradzicie sobie używając jakiegokolwiek ostrego noża.

Teraz łapiemy za kawałek ciasta i kładziemy go na czekoladzie. To, co wystaje poza tabliczkę, odcinamy. Dzięki temu będziecie wiedzieć, o ile ciasta jest za dużo – od razu możecie odciąć całość po obu stronach, ale uwaga! Nie wyrzucajcie jeszcze resztek, przydadzą się później. Paski przekładamy na ukos jeden nad drugim.

Gdy już warkocz jest gotowy, bierzemy kawałki ciasta, które nam zostały i zaklejamy czekoladę od góry i od dołu.

Smarujemy warkocz jajkiem – dzięki temu upiecze się na piękny, złocisty kolor.

Posypujemy go orzeszkami.

I wsadzamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni na 20-25 minut. A potem wyciągamy tak oto apetycznie wyglądający deser na ciepło.

Po przekrojeniu wygląda jeszcze lepiej, prawda? To co, kto zamierza wypróbować ten przepis w najbliższy weekend? Ja na pewno!

Share

Dodaj komentarz