Powody, dla których już nigdy więcej nie kupisz żywej choinki…

Święta to dla wielu ulubiony czas w roku. Spędzamy czas z przyjaciółmi i rodziną, jemy pyszne, świąteczne potrawy i na te kilka dni dekorujemy swój dom. Wszystko pięknie!

Oczywiście dopóki nasz pięknie udekorowany dom nie zostanie zaatakowany przez nieproszonych gości. I nie mówimy tutaj o tych kilku członkach rodziny, za którymi nie przepadamy – chodzi o robaki.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ten problem może nas dotyczyć również w ziemie. W końcu na zewnątrz jest zimno. Jednak właśnie dlatego insekty szukają ciepłego miejsca i często znajdują je w naszym domu! Co więcej owady mieszkające w drzewach są uśpione w niskiej temperaturze. Jednak kiedy są w ciepłym pomieszczeniu wracają do życia. Jeśli masz sztuczne drzewko prawdopodobnie nie musisz się martwić insektami. Jeśli jednak preferujesz żywą choinkę pokazujemy na co zwracać uwagę!

1

Kupowanie choinki to ulubiona tradycja większości rodzin, a sztuczna choinka nie może się równać z posiadaniem żywego, pachnącego drzewka. Uwaga jednak na ich mieszkańców – przykład poniżej:

2

Najczęściej spotykane są mszyce.

3

Inne popularne insekty gnieżdżące się na naszych choinkach to czerwce, korniki, wszy i roztocza. Nie widzisz żadnych owadów? Zwróć uwagę na inne wyznaczniki ich obecności jak szlaki karmienia, jaja lub norki.

4

Takie białe kulki są objawem ochojników. Te małe insekty tworzą je wysysając z igieł soki.

5

Jeśli na którejś gałęzi znajdziesz brązowe masy wielkości żołędzi natychmiast ją utnij i wyrzuć, To jajo modliszki!

6

Co więc możemy z tym zrobić? Na przykład obejrzeć drzewko zanim je kupimy. Jednak jeśli na jednym znajdziemy insekty najprawdopodobniej zadomowiły się już one na wszystkich choinkach. Najskuteczniejszą metodą jest porządne potrząśnięcie drzewkiem, które strząśnie niepożądanych gości. Możesz do tego potrzebować pomocy, więc poproś do tego kogoś z rodziny. Przytrzymaj choinkę za pień i na wysokości ramion energicznie potrząśnij.

Jak już ustawisz choinkę w domu pamiętaj o regularnym odkurzaniu wokół jej podstawy. To pomoże Ci pozbyć się spadających igieł i insektów, które zeszły z drzewka i zdecydowały się na mały spacer.

Na szczęście owady te potrzebują żyjącego drzewka aby przeżyć. W momencie, w którym drzewko uschnie pozdychają. Może brzmi to ponuro, ale to i tak lepsze niż plaga owadów w domu!

Więc jeśli kochasz żywe drzewka i bez pachnącej choinki nie wyobrażasz sobie świąt nie przejmuj się! Przed wstawieniem jej do domu solidnie ją potrząśnij, a nawet jeśli kilku pasażerów na gapę dostanie się do Twojego domu nie martw się – Twoje święta na tym nie ucierpią!

Share

Dodaj komentarz