5 domowych porad, dzięki którym w naturalny sposób zadbasz o swoje ubrania

Problem dość znany każdemu z nas – wkładasz ubrania do pralki, mając nadzieję, że wyciągniesz je w takim samym stanie. Co się okazuje, prawda może być zupełnie inna.

Biała bielizna często ma szarawy bądź żółtawy odcień, czarne ubrania stają się wyblakłe, a kolorowym brak życia. Oczywiście istnieje sporo produktów, które mają ochraniać kolor, ale w gruncie rzeczy i tak najlepsze są te rozwiązania, które mamy pod ręką w naszym domowym gospodarstwie.

Pieprz

1

Oprócz zwykłych detergentów dodaj łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu do prania (w możliwie najniższej temperaturze). Przyprawa działa skutecznie, jeśli chodzi o pozbywanie się pozostałości po proszku z ubrań. Dzięki temu kolor dłużej zachowuje świeżość.

Sól

2

Dodaj około 90 g soli do prania, a pozostałości po detergentach nie będą się gromadzić na włóknach. Kolor będzie tym samym wyraźniejszy.

Ocet

3

Ocet także pomaga usunąć resztki proszku z odzieży. Do tego działa jako środek zmiękczający. Dodaj filiżankę octu do cyklu płukania. Nie obawiaj się zapachu, zniknie podczas prania.

Cytryna

4

Zamiast octu można również dodać trochę kwasu cytrynowego do płukania. Wyblakłe ubrania są jeszcze do uratowania!

Kawa

5

Kawa (bądź czarna herbata) działa jak naturalny barwnik. Dodaj (wcześniej ugotowaną) bezpośrednio do komory piorącej. Upewnij się, że w środku masz tylko czarne ubrania!

Share

Dodaj komentarz