Po zobaczeniu tych zdjęć, biegnę do sklepu po rynnę. W życiu nie wpadłbym na lepszy pomysł

Przyjęło się myśleć, że ogrodnictwo na ograniczonej przestrzeni nie będzie tak spektakularne jak w przypadku większych połaci terenu.

Jeśli dodamy do tego jeszcze mało czasu i pieniędzy, z takiego połączenia wyjdzie nic innego jak katastrofa. Chcemy jednak obalić ten mit! Nawet na najmniejszym balkonie możesz zrobić coś pięknego i przydatnego.

Będziesz mógł hodować zioła, warzywa lub kwiaty. Tam, gdzie są chęci, zawsze znajdzie się sposób. W tym wypadku będzie to przekształcona rynna.

Materiały:

  • Rynna
  • Zaślepki rynnowe – 6 sztuk
  • Farby w sprayu (opcjonalnie)
  • 6 cienkich, krótkich, żelaznych prętów (albo sześć grubych drutów)
  • Lina stalowa
  • Haki śrubowe – 2 sztuki
  • Klamry zaciskowe – 2 sztuki
  • Metalowe klamry krzyżowe – 6 sztuk

Sposób przygotowania:

Na początek przetnij rynnę na trzy równe części. Na każdym końcu umieść zaślepki.

1

W równych odległościach wywierć otwory. Powinny być nieco większe niż, te które widzisz na zdjęciu. Dzięki tym dziurkom, z rynny będzie mógł swobodnie wydobywać się nadmiar wody. Ważna jest równa odległość, tak aby rynna nie przechylała się pod wpływem zebranej wody.

2

Pomaluj rynnę na żądany kolor. Możemy Ci podpowiedzieć, że odcienie metaliczne wyglądają elegancko. Popularnym kolorem jest zwłaszcza miedź.

3

Żelazne pręty wygnij tak, aby stanowiły wsparcie dla rynien. Oczywiście, możesz użyć do tego celu grubych drutów.

4

Pamiętaj, aby wszystko dokładnie zmierzyć. Od tego zależy gdzie utniesz pręty i druty, na których powiesisz rynienki. Cała sztuczka polega na tym, że pocięte rynny muszą być powieszone jedna pod drugą, a wszystko po to, aby osiągnąć spektakularny efekt końcowy.

5

Piętrowe doniczki muszą na czymś wisieć. Skorzystaj z haków i dopasuj je do miejsca, gdzie chcesz, aby znajdowała się Twoja dekoracja. Możesz je przymocować do belek na ganku, do altany lub sufitu. Bądź kreatywny.

6

Do wywierconych dziur przymocuj klamry krzyżowe. Wszystko to dlatego, żeby konstrukcja była solidna.

7

Twoja doniczka powinna wyglądać jak na zdjęciu poniżej. Użyj poziomicy, aby dokładnie sprawdzić, czy wszystko jest dobrze wykonane. Jest to ostatni moment na ewentualną korektę.

8

Wiszące arcydzieło jest gotowe!

9

Każdy z nas ma inny gust, dlatego tego typu dekoracje można dowolnie zmieniać tak, aby nam odpowiadały. Jeśli chcesz zmniejszyć odległości między piętrami doniczki, śmiało możesz to zrobić. Nie musisz malować rynien, zrób wszystko tak, aby Tobie pasowało.

10

Po zobaczeniu tych zdjęć, biegnę do sklepu po rynnę

11

Po zobaczeniu tych zdjęć, biegnę do sklepu po rynnę

12

Po zobaczeniu tych zdjęć, biegnę do sklepu po rynnę

Share

Dodaj komentarz