Przystojni muzycy wykonują utwór „Sound of Silence” w sposób, który zapiera dech

Na świecie nie brak utalentowanych ludzi. Ale trzeba mieć w sobie coś więcej niż tylko talent, by zostawiać w duszach ludzi trwały ślad.

Dlaczego niektóre wykonania poruszają najbardziej czułe struny, a inne choć ładne i poprawne nie robią na odbiorcy wrażenia?

Simon and Garfunkel z pewnością wpisały się w serca, pamięć i wspomnienia milionów ludzi. W latach 60-tych piosenki duetu podbijały serca ich fanów. Jedną z najbardziej poruszających jest „The Sound of Silence”.

Wraz z ogromną popularnością piosenka doczekała się rozlicznych coverów, z których jednym z najlepszych jest ten w wykonaniu Disturbed.

Ale ci muzycy także wydobyli z utworu najcudowniejsze dźwięki i nadzwyczajne moce czarowania słowem i dźwiękiem.

Muzycy Celtic Thunder pochodzą z Dublina. Od początku wspólnego grania przyświecała im misja pielęgnowania celtyckiego dziedzictwa kultury.

W 2014 roku, Colm Keegan oraz Keith Harkin, nagrali swoją wersję „The Sound of Silence”. A sposób w jaki to zrobili sprawił, że publiczność doświadczyła ogromnych emocji i wzruszeń.

Ma ogół porównania z oryginałem wychodzą na niekorzyść coverów, ale czasem udaje się stworzyć zupełnie nową jakość, której nie chce się porównywać. Im to się udało, a 5 milionów odsłon na YouTubie potwierdza, że podobnie myśli wielu internautów.

Wywarli na słuchaczach piorunujące wrażenie posłuchajcie:


Source: youtube.com

Share

Dodaj komentarz