Kobieta zabrała niemowlę na zajęcia, reakcja jej wykładowcy na płacz dziecka zaskoczyło studentów

Profesor Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie wywołał prawdziwą sensację w internecie.

Poruszenie wzbudziło coś, co dla niego wydawało się naturalnym odruchem ludzkim.

1

Podczas seminarium, które prowadził profesor Sydney Engelbert, nagle na sali rozległ się płacz niemowlęcia. Okazało się, że jedna ze studentek nie miała z kim zostawić swojego dziecka, więc nie chcąc opuścić zajęć zabrała je ze sobą, w nadziei, że maluch prześpi zajęcia. Zawstydzona zaczęła zbierać swoje rzeczy, żeby opuścić salę. Jednak profesor Engelbert na to nie pozwolił. Zamiast wyprosić studentkę, wziął dziecko na ręce i kołysząc maleństwo kontynuował wykład. Maluch szybko się uspokoił, a wykładowca, za sprawą zdjęć opublikowanych przez jego studentów, z dnia na dzień stał się internetową sensacją.

2

Sydney ma już pięcioro wnucząt i doskonale wie jak radzić sobie z płaczącymi dziećmi. Piękny gest ze strony mężczyzny pozwolił zdeterminowanej matce kontynuować naukę. Sam profesor nie widzi jednak nic wyjątkowego w swoim zachowaniu. Zapytany o sytuację odpowiedział:
„Bycie nauczycielem to moje powołanie. Uważam, że każdy ma do niego prawo, a moim zadaniem jest dołożenie wszelkich starań, żeby umożliwić to tym, którzy naprawdę pragną się uczyć. Nauka nie polega jedynie na powtarzaniu suchych faktów, wiąże się również z przekazywaniem ludzkich wartości i dawaniem dobrego przykładu.”

3

Tak często mały gest może tak wiele zmienić…

Share

Dodaj komentarz