Pentatonix nagrali swoją wersję Sound Of Silence. Trudno się dziwić, że podbiła cały internet. To trzeba usłyszeć

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać utworu „The Sound Of Silence”. Piosenka została skomponowana przez muzyczny duet Simon & Garfunkel w 1964 roku. Co ciekawe, gdyby nie ten utwór jest duża szansa, że duet Simon & Garfunkel już by nigdy nic nie stworzył. Piosenka pochodzi z pierwszego albumu grupy „Wednesday Morning, 3 A.M.”. Niestety album wypuszczony w 1964 roku okazał się całkowitą klapą. Klapa był tak wielka, że Paul Simon postanowił wrócić z USA do Anglii, a Art Garfunkel wrócił na studia na Columbia University.

I wtedy właśnie stał się cud. Utwór „The Sound of Silence” dotarł do pierwszego miejsca jednej z najbardziej prestiżowych list przebojów Billboard. Duet postanowił dalej tworzyć razem i dzięki temu powstały kolejne utwory.

To oczywiście bardzo ciekawa historia muzyczna. Jednak o wielkości utworu świadczy również to czy inni artyści biorą go na warsztat. A utwór „The Sound of Silence” jest bardzo chętnie nagrywany w wielu różnych stylach.

Tym razem mamy do czynienia z wersją a capella w wykonaniu Pentatonix. Grupa ta specjalizuje się w nagrywaniu własnych, bardzo oryginalnych wersji znanych utworów. Sami oceńcie czy Wam się podoba ta wersja. Czekamy na Wasze komentarze!


Source: youtube.com

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz