Jeśli będziesz mieć tę roślinę w domu myszy, pająki i inne owady będą go omijać z daleka

Jeśli nienawidzisz owadów np. pająków czy myszy to warto zadbać o to aby nie pojawiały się one w naszym domu. Możesz to zrobić całkowicie bezpiecznie dbając o zdrowie domowników w tym małych dzieci. Nie potrzeba do tego żadnych środków chemicznych. Wystarczy, że będziesz hodować w domu jedną roślinę.

1

Chodzi o świeżą miętę. To roślina o silnym aromacie, która nie tylko świetnie sprawdza się jako dekoracja czy składnik naszych przepisów kulinarnych, ale również odstrasza owady i gryzonie.

2

Dlatego warto mieć ją w swojej kuchni aby móc szybko przygotować napar, który będzie odstraszał niechcianych gości z naszego domu.

Napar z mięty odstraszający owady i gryzonie

Wykonanie naparu jest bardzo proste. Zalewamy miętę wrzątkiem. Im napar będzie mocniejszy tym lepiej. Po zaparzeniu wystarczy dać jej ostygnąć, a następnie przelewamy ją do butelki z atomizerem.

3

Teraz wystarczy naszym wywarem spryskać wszystkie miejsca przez, które owady mogą dostać się do naszego domu. Ramy okienne, futryny drzwi, wentylatory. Możemy też spryskać miejsca, w których już je widzieliśmy aby je odstraszyć. Przy okazji odświeżymy powietrze miłym miętowym zapachem.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Share

Dodaj komentarz