To, co rodzina zrobiła dla seniora rodu, wzrusza. Swoją drogą, czyż to nie wspaniały pomysł?

Większość z nas prędzej czy później stanie przed problemem, jakim jest znalezienie opieki dla seniora czy seniorki rodu. Osoby w zaawansowanym wieku mało kiedy są w stanie same o siebie zadbać, szczególnie jeśli chorują. Dla wielu oddanie bliskiej osoby do domu starców jest nie do pomyślenia, często też sam senior nie ma najmniejszego zamiaru opuszczać swojego domu. Co można zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązanie znalazł dr Kenneth Dupin.

Doskonałym rozwiązaniem jest ten oto domek. Mała przestrzeń jest absolutnie wystarczająca dla starszej osoby, a udogodnienia sprawiają, że może tam mieszkać bez opiekunki. Co jednak jest najważniejsze?

1

Taki dom dla seniora można po prostu postawić w ogrodzie koło naszego domu! Tym sposobem starszy członek rodziny czuje, że jest blisko nas, ale zachowuje swoją autonomię.

2

Domy są w pełni wyposażone: mają małą kuchnię, wygodną sypialnię, łazienkę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

3

Dopływ wody i prądu jest zapewniony dzięki podłączeniu do głównego domu. Pewnie zastanawiacie się, jak długo buduje się taki domek i czy to nie jest zbyt kosztowny interes.

4

Otóż najtańszy domek kosztuje w przeliczeniu na złotówki około 150 tysięcy złotych. Niby dużo, ale warto przeliczyć, ile miesięcznie wydałoby się na profesjonalną opiekę. A przy tym szczęście bliskiej osoby nie ma ceny…

5

Doktor Dupin zbierał pieniądze przez 7 lat. Może to dobry pomysł odkładać niewielką kwotę miesięcznie, by móc zapewnić piękną starość bliskim? Dom posiada wszelkie udogodnienia, wliczając w to automatyczny dozownik tabletek, regulowane łóżka, dzwonek alarmowy – wszystko jak w szpitalu, ale jakże inne!

6

W takim miejscu każdy będzie czuł się po prostu jak w domu.

7

Pamiętajmy, że dla starego człowieka nie ma nic gorszego niż samotność. Jeśli tylko możemy go przed tym uratować, warto się postarać.

8

Warto dodać, że domek jest wyposażony w klimatyzację i ogrzewanie, a nasz senior może wyjść do ogrodu.

9

Nas ten pomysł zachwycił, ciekawe, czy Wam również przypadnie do gustu.

10

Share

Dodaj komentarz