Jej pies oślepł. To, co zrobiła, by mu pomóc, jest genialne

Scotty Boy to niewidomy terrier szkocki, który codziennie musiał borykać się z różnymi problemami. Psiak bał się wyjść z domu, a nawet i przebywanie w znajomych kątach sprawiało mu trudność, jeśli ktokolwiek chociażby przesunął krzesło. Scotty Boy obijał się o meble, spadał ze schodków, na dworze przerażony siadał i bał się ruszyć. Jego właścicielka postanowiła coś z tym zrobić!

Dorie Stratton, właścicielka tego uroczego psa, nie mogła patrzeć na to, jak przerażony obija się o meble. Poprosiła o pomoc znajomego, właściciela firmy remontowej, który uwielbia wymyślać ciekawe rzeczy…

1

Wspólnie opracowali specjalną kamizelkę z „aureolą” – chroni ona niewidomego psa przed zderzeniem z meblem czy inną nieprzyjemną niespodzianką.

2

Dorie z radością zauważyła, że Scotty Boy znowu zaczął chętnie wychodzić na dwór! Teraz nie boi się – aureola w porę chroni go przed niebezpieczeństwem.

3

Cztery lata później genialny pomysł Dorie stał się jej sposobem na życie. Wspólnie z przyjaciółką, Ellen Burgess, założyły świetnie prosperującą firmę.

4

Okazuje się, że ludzie z całego świata chętnie kupują taki „zestaw przetrwania” swoim niewidomym pupilom.

5

Zadowoleni klienci przysyłają im zdjęcia swoich zwierząt, które na nowo (albo i po raz pierwszy raz w życiu) mają odwagę wyjść na spacer.

6

Każda kamizelka jest robiona pod konkretne zwierzę.

7

Ten pomysł pozwolił dać nową jakość życia niepełnosprawnym zwierzętom!

8

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem podobnej kamizelki, pod zdjęciami znajdziecie link do strony Halos for Paws.

9

Nie ma to jak widok szczęśliwego psiaka, prawda?

10

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz