Dlaczego powinieneś zawsze zostawiać łyżkę z cukrem w swoim ogrodzie przed wyjściem z domu

Wiele osób nie lubi pszczół, bo potrafią zepsuć nawet najlepszy piknik na świeżym powietrzu. Jednak te małe owady są niezbędne dla naszego życia. Nie chodzi nam tu wcale o produkowany przez nie miód. Ich rola w zapylaniu kwiatów jest nieoceniona. Niestety pszczoły nie mają się najlepiej.

Na szczęście teraz każdy z nas może zrobić coś by im pomóc.

Sir David Attenborough jest dziennikarzem prowadzącym programy przyrodnicze, zwłaszcza dla brytyjskiej stacji BBC i postać bardzo dobrze znana zwłaszcza w krajach anglojęzycznych. Miliony ludzi wychowało i uczyło się na temat przyrody oglądając jego programy. Teraz 92-letni dziennikarz postanowił pomóc pszczołom. Napisał na swojej stronie na Facebooku apel, który udostępniło już ponad 400 000 ludzi. Prosimy byście również go przeczytali i podali dalej.

1

„W ciągu ostatnich 5 lat populacja pszczół zmalała o 1/3. Gdyby pszczoły nagle zniknęły z powierzchni Ziemi, ludzie mieliby zaledwie 4 lata zanim by wyginęli. O tej porze roku pszczoły często wyglądają na umierające, ale często to bardzo mylące. Pszczoły mogą być zmęczone lub po prostu nie mają energii by wrócić do ula, przez co mogą umrzeć. Jeśli napotkasz zmęczoną pszczołę w swoim domu wystarczy, że przygotujesz roztwór wody z cukrem by mogła ona odzyskać energię. Wymieszaj dwie łyżki białego cukru i jedną łyżkę wody i połóż na łyżce tak by pszczoła miała do niej dostęp. Możesz też pomóc udostępniając ten post i szerząc świadomość na ten temat.”

2

Teraz do dzieła! Sami możecie przygotować roztwór, który pomoże pszczołom w waszej okolicy!

3

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz