Staruszka z Zielonej Góry rozbroiła kierowcę. Internauci pokochali jej reakcję

Pan Karol jechał przez Zieloną Górę, gdy przed przejściem dla pieszych zobaczył staruszkę. Zatrzymał się, by ją przepuścić. Sposób, w jaki kobieta mu za to podziękowała podbił serca internautów.

1

Choć „zebra” jest miejscem, w którym to piesi mają pierwszeństwo, jednak nie zawsze przechodnie mogą tu liczyć właściwe zachowanie kierowców. Wciąż bardzo częste są sytuacje, w których próbujemy przejść przez pasy, a samochód nie zatrzymuje się by nas przepuścić.

Jedną z ulic w Zielonej Górze jechał ostatnio pan Karol. Mężczyzna zauważył stojącą przed przejściem kobietę i grzecznie zatrzymał się, by ustąpić jej pierwszeństwa. Zadowolona z obrotu spraw staruszka zatrzymała się na chwilę przed maską jego samochodu, odwróciła w stronę kulturalnego kierowcy, po czym… posłała mu buziaczka i pomachała radośnie.

Pan Karol tak ucieszył się jej reakcją, że zamieścił w internecie nagranie z rejestratora w swoim samochodzie. Teraz film podbija internet i cieszy oczy innych ludzi.

I choć na kierowcę spadła krytyka za to, że mimo małego ruchu jechał lewym pasem, my jednak doceniamy to, że zatrzymał się przed przejściem. Sam pan Karol zauważa w jednym z komentarzy pod filmem, że to przejście dla pieszych znajduje się blisko szpitala i kierowcy często od razu ustawiają się tam na lewym pasie, by nie blokować wyjazdu karetek. W okolicy podobno zdarza się też bardzo dużo wypadków, tym bardziej cieszy więc fakt, że kierowca zachował zdrowy rozsądek.

Nie będziemy jednak rozwodzić się nad przepisami drogowymi, bo przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Ważniejsza dla nas jest reakcja starszej pani. Bo czasem wystarczy jeden mały, zdawać by się mogło całkiem normalny gest, by poprawić komuś i sobie humor. I życie od razu jest odrobinę piękniejsze!

Źródło:lolmania.eu

Share

Dodaj komentarz