Genialny sposób, by na zawsze pozbyć się mrówek z domu i ogrodu – jedyne, czego potrzebujesz, to ogórek

A najlepiej skórki z ogórka. Zamiast wyrzucać je do śmieci lub na kompost, zrób z nich odstraszacz dla mrówek. Jest bardzo skuteczny,nietoksyczny i właściwie darmowy. Co ważne, zrobienie go jest bardziej niż proste. Oto szczegóły.

Mrówki pojawiają się jakby znikąd i nie wiadomo kiedy. Chociaż w ogrodzie mogą być pożyteczne (m.in. czyszczą trawnik, poprawiają sktrukturę gleby), to w domu ich obecność jest zwykle sporym problemem (niszczą i zanieczyszczają żywność, przenoszą wirusy oraz bakterie). Aby raz na zawsze pozbyć się ich z naszej przestrzeni, warto wykorzystać ogórki – najlepiej gorzkie. Na odstraszacz mrówek nadają się zarówno plasterki, jak i ogórkowe skórki. Dlaczego?

Zapach ogórków odstrasza mrówki, a także sprawia, że tracą one węch, a więc też zdolność do komunikowania się miedzy sobą. Ogórki zawierają też substancję, która działa na te owady jak trucizna.

Jaki przygotować ogórkowy odstraszacz mrowek? Ogórka potnij na plastry lub obierz (ta wersja jest skuteczniejsza – w ciemnej warstwie skórki gromadzą się gorzkie kukurbitacyny, których mrówki nie znoszą). Rozłóż je w miejscach uczęszczanych przez mrówki (można też przetrzeć je wewnętrzną stroną skórki).

Znaliście ta metodę? A może macie swoje własne?

Źródło: kobieta.onet.pl

Share

Dodaj komentarz