Włóż obrane ziemniaki do skórzanych butów i zostaw na noc. Świetny patent, który warto znać

Umieszczanie ziemniaków w butach może wydawać się dziwne i niezrozumiałe, ale jest to stary sprawdzony sposób, by były one bardziej wygodne, ale nie tylko. Dlaczego warto znać ten trik i kiedy go stosować? Przeczytajcie.

Ziemniaki przyjdą wam z pomocą, gdy okaże się, że wasze ulubione buty obcierają skórę lub na wyprzedaży kupiliście piękne, ale ciut za małe buty i niestety nie da się w nich chodzić. Oczywiście można je zanieść do szewca (za pomocą specjalnego kopyta może rozciągnąć buty o pół numeru), ale my polecamy prosty i właściwie darmowy sposób, by poradzić sobie z problemem. Jak za pomocą ziemniaka rozciągnąć za małe buty?

Przygotuj jeden lub dwa ziemniaki – w zależności od tego, czy obciera cię jeden, czy oba buty. Umyj je, obierz, włóż w czubki butów i pozostaw na noc. Aby ziemniaki spełniły swoją rolę, muszą być nieco większe niż przednia część buta (w razie potrzeby możesz dużemu ziemniakowi nadać pożądany kształt). Przez noc sok z ziemniaka doskonale zmiękczy i rozciągnie skórę, dzięki czemu będzie więcej miejsca na palce.

Metoda ta sprawdza się na obuwiu z naturalnej skóry i zamszu. Lepiej nie stosować jej w przypadku butów z materiału – sok tylko wsiąknie w tkaninę.

Jest jeszcze jedna korzyść, którą odniesiesz, stosując ten trik. Ziemniaki doskonale pochłaniają przykry zapach z obuwia.

Po ich wyjęciu wystarczy przetrzeć wnętrze buta wilgotną ściereczką.

To niezwykłe zastosowanie ziemniaka to nie jedyny sposób, by poradzić sobie z za ciasnymi butami.

Niektórzy polecają patent z użyciem spirytusu lub denaturatu: stare gazety wystarczy namoczyć w alkoholu (ale tak, by z nich nie kapało) i wypchać czubki butów. Po kilku godzinach skóra zmięknie. Uwaga, ta metoda sprawdza się tylko w przypadku ciemnego obuwia – jasne może się odbarwić.

Znany jest też sposób z wykorzystaniem pary wodnej (sprawdzi się tylko przy butach skórzanych): przez kilka minut potrzymaj but nad wrzącą wodą. Najlepiej ustaw but tak aby para z czajnika leciała prosto do wnętrza buta. Po kilku minutach parówki nałóż buty na stopy i spróbuj pochodzić w nich kilka godzin. Możesz nałożyć grube skarpety dla wzmocnienia efektu.

Znacie inne sposoby na rozciągnięcie za małych butów?

Źródło: kobieta.onet.pl

Share

Dodaj komentarz