Jak pomóc swoim tulipanom żyć dłużej? Prosta sztuczka, którą każdy powinien znać

Świeże kwiaty w domu nie tylko pięknie pachną ale i ozdabiają nasze wnętrze.
Problem polega jedynie na tym, że żywotność kwiatów ciętych nie jest wcale długa. Jest jednak sposób na to by cieszyć się nimi dłużej niż zwykle.

Jeśli lubisz tulipany, mamy coś dla Ciebie.

Czasami zdaje się, że dopiero co wstawiłaś je do wody, a one już więdną. Jednak dzięki kilku prostym sztuczkom, które prezentujemy poniżej, będziesz mogła cieszyć się nimi o wiele dłużej.

Każdy chyba zgodzi się, że tulipany to piękne kwiaty. Niestety są też bardzo delikatne. Zwykle wytrzymują około tygodnia, ale na szczęście są sposoby na przedłużenie ich życia.

Popularną radą jest to, aby włożyć do wazonu kilka kostek lodu. Robi się to, bo zmrożona woda może powstrzymać kielichy kwiatów przed otwarciem. To z kolei sprawia, że płatki nie zaczną tak szybko odpadać.

Jednak zanim w ogóle włożysz tulipany do wazonu, powinnaś podciąć końcówki łodyg o mniej więcej 1,5 cm. Użyj do tego ostrego noża. Nożyczki mogą uszkodzić łodygi.

Możesz też na dzień lub dwa zostawić tulipany w opakowaniu albo owinąć je wilgotną gazetą i umieścić na kilka godzin w letniej wodzie. To pomoże wyprostować łodygi.

Wybierz wazon, który będzie na tyle wysoki, że podtrzyma tulipany. Będą wyglądały młodziej.

Ponieważ z czasem tulipany mogą stać się nieco obślizgłe i podatne na bakterie, ważne, aby co drugi dzień wymieniać im wodę. Pamiętaj, aby za każdym razem umyć wazon, dzięki czemu pozbędziesz się bakterii.

Ważne jest też to, aby znaleźć dla tulipanów odpowiednie miejsce. Najlepiej jeśli będą stały w chłodzie i nie będą wystawione na bezpośrednie słońce.

Powinny też stać z dala od owoców, bo te wydzielają etylen, który z kolei może doprowadzić do obumierania kwiatów.

Na koniec możesz też spróbować dodać do wody nieco skrobi ziemniaczanej. Dostarczy ona kwiatom składników odżywczych.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share

Dodaj komentarz