Zadzwoniła do nauczyciela swojej 4-letniej córki, bo zobaczyła, że jej pies nagle zaczął dziwnie się zachowywać

Gdy na świecie pojawiła się urocza dziewczynka, Sadie, wszystko wskazywało na to, że urodziła się zupełnie zdrowa, ale lekarze szybko wyprowadzili rodziców z błędu… Dla Michelle i jej męża nie liczyło się to, że Sadie ma zespół Downa, zagrożeniem dla jej życia jest cukrzyca. Zbyt wysoki lub zbyt niski poziom cukru to dla dziewczynki poważne niebezpieczeństwo. Rodzice Sadie co prawda uczyli się, jak obserwować i badać córeczkę, by mieć wszystko pod kontrolą, ale to nie jest łatwe… Na szczęście wtedy w ich domu pojawił się Hero!

1

Labrador ma świetny węch. Jak na pewno wiecie, psy są wykorzystywane do wykrywania wielu chorób, a w przypadku Sadie jej ukochany pies potrafi wyczuć najmniejsze skoki poziomu cukru.

2

Michelle, mama Sadie, wspomina sytuację, która świadczy o wyjątkowym talencie Hero. Sadie była w przedszkolu, a Hero został z Michelle w domu. Niespodziewanie spokojny labrador zaczął zaciekle ujadać…

Czytajcie dalej, bo pies zasłużył na swoje imię („hero” to po angielsku „bohater”).

3

Zdziwiona zachowaniem psa i wiedziona własnym instynktem Michelle na wszelki wypadek zadzwoniła do szkoły prosząc nauczyciela, by sprawdził poziom cukru Sandy. Wszystko było w porządku, ale pies nie przestawał zachowywać się tak, jakby oszalał… I to on miał rację!

4

Pół godziny później nauczyciel dla pewności jeszcze raz sprawdził stan Sandy i przeraził się – cukier spadł ze 122 na 82! W przypadku tak niskich wartości, cukrzykom grozi śpiączka, a nawet śmierć.

Na szczęście dzięki szybkiej reakcji udało się zapobiec tragedii. Hero był w stanie wyczuć zmiany chemiczne w organizmie swojej maleńkiej pani i to na odległość! Zdaniem trenera Hero, KC Owensa, psy dzięki swoim receptorom umieszczonym na nosie potrafią w porę wykryć to, co dla nas jest niemożliwe!

5

Tak wygląda przyjaźń z psami!

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz