Ile barw widzisz na obrazku? Odpowiedź pomoże ci określić ile receptorów znajduje się w twoich oczach

Czy jesteś osobą, która przywiązuje uwagę do odcieni danego koloru i nazwy przypisanej mu?
Kolorów jest bardzo dużo, tylko my zbieramy je w podobne grupy by określić je ogółem.

Wiele osób widzi ogromną różnicę pomiędzy żółtym kolorem cytryny, bladym żółtym czy kolorem kanarkowym, podczas gdy inni widząc te 3 barwy stwierdzą jednoznacznie – żółty.

A to wszystko sprowadza się do ilości receptorów, które znajdują się w Twoich oczach. Profesor Diana Derval, ekspert neuro-marketingu, opublikowała pewien ciekawy test, który pozwoli to określić.

Ile barw widzisz?

1

Mniej niż 20 barw: jesteś dichromatem i masz tylko 2 receptory w oku. Do dichromatów należy 25% ludności na świecie. Jednak nie martw się, jesteś w dobrym towarzystwie – psy też nimi są. Dereval mówi, że dichromaci mają tendencję do noszenia czarnych, beżowych i niebieskich ubrań.

20-32 wyraziste kolory: jesteś trichromatem. Oznacza to, że masz 3 rodzaje receptorów w oku odpowiedzialnych za fioletowy/niebieski, zielony i czerwony obszar. Osoby te cieszą się przeróżnymi barwami i doceniają je. Około 50% ludności jest trichromatami.

32-39 wyrazistych kolorów: Podobnie jak trzmiel, jesteś tetrachromatem. Według Derval, osoby takie mają cztery rodzaje receptorów. Irytuje ich żółty i prawdopodobnie nie będą nosić ubrań w takim kolorze. Około 25% ludności należy do tej grupy.

Ponad 39 barw: Lepiej policz jeszcze raz! Jest tutaj tylko 39 różnych barw, a na ekranie komputera prawdopodobnie tylko 35 jest dobrze odwzorowanych przez monitor.

Do której grupy się zaliczasz?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *