Wypoleruj swoje srebra: Prosta rada, która sprawi, że Twoje srebra w krótkim czasie będą lśniły jak nowe

Srebro jest naprawdę piękne, zaś srebrna zastawa to coś, co zawsze miło wyciągnąć na specjalne okazje. Ale srebro ma też pewną wadę – z czasem ciemnieje i żółknie, tracąc swój przepiękny blask.

Głównie z tego powodu nigdy nie zawracałem sobie nim głowy. Przywrócenie srebrnej zastawie blasku to zajęcie wymagające ogromnej ilości czasu, prawda? Nieprawda.

W tym artykule przedstawię niezwykle łatwe sposoby na to, jak szybko i przyjemnie przywrócić srebru blask – bez chemikaliów i drogich środków. Zapoznaj się z poniższym tekstem i udostępnij wśród swoich znajomych te sposoby, sprawdzone przez tysiące gospodyń domowych. Kto wie, może z czasem Ci za to podziękują!

Soda oczyszczona

Jednym z popularnych sposobów na skuteczne polerowanie srebra jest użycie sody oczyszczonej. Ta magiczna substancja, która jest dobra na wszystko na świecie jeśli chodzi o sprzątanie, działa również cuda podczas czyszczenia sreber.

Rozpocznij od ułożenia folii aluminiowej na dnie rondla, zlewu lub plastikowej bądź szklanej miski. Umieść srebro tak, aby od spodu miało kontakt z aluminium. Wypełnij naczynie wrzącą wodą, zanurzając srebro. Następnie dodaj kilka łyżeczek sody. Od razu zacznie bulgotać.

Pozostaw wszystko na mniej więcej 10 minut, aż powłoka zniknie. Następnie opłucz wszystko dokładnie pod bieżącą wodą, po czym wypoleruj szmatką.

1

Pasta do zębów

Może wydać się to dziwne, ale pasta do zębów to kolejny magiczny składnik. Powód jest prosty – pasta często zwiera substancje ścieralne, których zadaniem jest czyszczenie Twoich zębów. Podobny efekt uzyskamy przy czyszczeniu zaśniedziałego srebra. Niemniej metoda ta nie jest zalecana do srebrnych sztućców, do których jesteś przywiązany, jako że pasta może pozostawić na nich rysy.
Aby rozpocząć, po prostu nabierz nieco pasty do zębów na szmatkę. Następnie potrzyj srebro szmatką, a jeśli zajdzie taka potrzeba, dodaj więcej pasty.

Na końcu opłucz wszystko dokładnie i wypoleruj srebro suchą szmatką. Rezultat na pewno Cię zaskoczy!

2

Ketchup

Ketchup to kolejny składnik, po którym nikt nie spodziewałby się tego, że pomoże wypolerować Twoje srebra. Jednak nie jest on aż tak wydajny czasowo.

Ketchup zawiera pewne kwasy, które reagują w kontakcie ze srebrem.

Postępuj tak samo, jak w przypadku pasty do zębów – po prostu nałóż nieco ketchupu na szmatkę, pocieraj przedmiot, a następnie wszystko wypłucz. Gotowe!

3

Porady:

Dla jedynie lekko odbarwionego srebra, często wystarczy zwykłe polerowanie. Jednak jeśli Twoje srebro jest mocno zaśniedziałe, może zdarzyć się tak, że konieczne będzie kilkukrotne przejście przez dany proces.

Pamiętaj, że jeśli jesteś w posiadaniu antycznego przedmiotu ze srebra, który jest szczególnie bliski Twojemu sercu, przed podjęciem jakichkolwiek działań, powinieneś skonsultować się ze specjalistą. Zawsze lepiej być ostrożnym!

4

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz