Linie lotnicze zniszczyły mężczyźnie gitarę – jego zemsta zachwyciła świat

Jestem pewna, że większość z Was wie, jak to jest, kiedy pracownicy branży usługowej popełnią jakąś pomyłkę i nikt nie robi niczego, aby to naprawić.

Będąc zwykłym klientem, często trudno pokazać dużej firmie, że potraktowała cię w zły sposób. Zawsze jednak możesz zrobić to, co ten mężczyzna. Naprawdę dał popalić liniom lotniczym i zrobił to w najbardziej publiczny sposób, w jaki tylko się dało!

Kiedy kanadyjski muzyk, Dave Carroll, w 2008 roku leciał do Chicago, usłyszał jak ktoś, kto siedział tuż za nim, powiedział: „O boże tam rzucają gitarami!”

Dave i pozostali członkowie jego zespołu wyjrzeli przez okno samolotu i zobaczyli jak obsługa lotniska rzuca po płycie ich gitarami. Od razu zwrócił się do trzech stewardess, ale w ogóle nie zainteresowały się jego problemem.

Kiedy zespół Sons of Maxwell dotarł do Chicago, potwierdziły się najgorsze obawy Dave’a. Jego ukochana, warta 3 500 dolarów, gitara firmy Taylor została zniszczona.

1

Rozpoczął się dziewięciomiesięczny proces wydzwaniania i pisania do linii lotniczych, ale wciąż odsyłano go od jednej osoby do drugiej. Wreszcie udało mu się porozmawiać z managerem, który powiedział, że to jego wina i że powinien zgłosić uszkodzenie w ciągu 24 godzin od wystąpienia zdarzenia.

Linie lotnicze stwierdziły, że jest im przykro z powodu tego, co się stało, ale ich ostateczna odpowiedź na wszelkie jego roszczenia brzmi „nie”. Nie dostarczą mu nowej gitary i nie będą odpowiadać na żadne kolejne pytania w tej sprawie.

Dave czuł się bezradny, walcząc z tak dużą firmą, ale jednocześnie nie chciał tak łatwo się poddać.

Nietypowa broń

Postanowił, że zawalczy bronią, której nikt się nie spodziewa – swoją muzyką.

Jego celem było stworzenie trzech teledysków, z którymi dotrze łącznie do miliona osób. Miał nadzieję, że zmusi to linie lotnicze do ponownego rozpatrzenia sprawy. Wiedział też, że na świecie są ludzie, którzy spotkali się z podobną sytuacją.

Napisał i nagrał piosenkę, a następnie z pomocą swoich przyjaciół udało mu się nagrać filmiki. Łączny budżet, jaki przeznaczył na nagranie piosenki i filmu wyniósł 1 500 $ i to głównie dlatego, że trzeba było kupić kilka sombrero.

6 lipca 2009 roku umieścił filmy w serwisie YouTube i poszedł spać. To, co stało się w najbliższych dniach, na zawsze zmieniło jego życie.

2

Natychmiastowy sukces w internecie

Jego piosenka osiągnęła wielki sukces – pokazano ją w wiadomościach na całym świecie. Jego telefon tygodniami dzwonił bez ustanku, sprzedaż jego nagrania wystrzeliła jak szalona, na kilka tygodni do przodu miał umówione koncerty, wystąpił w radio i telewizji. Nawet Bob Taylor, właściciel Taylor Guitars, do niego zadzwonił i podarował mu dwie nowe gitary.

Dave Caroll jest obecnie wziętym mówcą, a także dobrze znanym muzykiem. Ale przede wszystkim pełni dziś ważną funkcję ambasadora konsumentów.

Jakie konsekwencje spotkały więc linie lotnicze?

Milionowe straty

Oprócz tego, że firma została ośmieszona na oczach całego świata, jej notowania giełdowe spadły o 10%, co kosztowało udziałowców około 180 milionów dolarów.


Source: youtube.com

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz