Woreczki w butach zawierają żel krzemionkowy. Zobacz dlaczego warto je zachować

Żel krzemionkowy, który bardziej znamy jako silikażel z napisów na papierowych torebeczkach dołączonych do pudełek z butami. Żel ten jest twardy i wytrzymały. Jest produktem naturalnym, poddany zostaje oczyszczeniu i przetworzeniu do postaci granulatu, którym wypełnia się wspomniane woreczki.

Żel krzemionkowy stosowany jest głównie jako środek osuszający. Można go znaleźć nawet w żwirku dla kotów. Jest to warto przypomnieć produkt naturalny dlatego nie zagraża naszemu pupilowi, a pozwala lepiej pochłaniać wilgoć przez wypełniacz do kuwety. Dlatego też można wykorzystać go na wiele sposobów i nie warto wyrzucać torebek z nim, które znajdziemy w butach.

Zastosowania żelu krzemionkowego

Przechowuj wraz z kosmetykami

Dzięki temu zabezpieczysz je przed destrukcyjnym działaniem wilgoci. Dzięki temu dłużej będą nadawały się do użycia, a ty zaoszczędzisz pieniądze.

Do szaf

Możesz woreczki te umieścić w swojej szafie aby choć trochę pochłonęły wilgoć, która zawsze tam się znajduje w pewnej ilości.

Narzędzia

Narzędzia rdzewieją przez wilgoć, ale gdy w skrzynce z narzędziami pozostawisz kilka woreczków sylica gel możesz je przed tym działaniem wilgoci zabezpieczyć.

Zabezpieczenie elektroniki

Elektronika nie lubi wilgoci, ale nigdy nie wiesz co Cię czeka podczas podróży i w jakim miejscu spoczywał będzie bagaż. Dlatego możesz kilka woreczków włożyć do plecaka z elektroniką.

W pudełku z biżuterią

Srebro na długo wystawione na wilgoć i nie noszone matowieje. Dlatego gdy przechowujesz je z woreczkami żelu krzemionkowego możesz temu zapobiec.

Buty

Możesz je również ponownie wkładać do butów gdy zostawiasz je w domu. Dzięki temu pochłoną one wilgoć, która staje się świetnym środowiskiem dla bakterii odpowiadających za brzydki zapach.

Zdjęcia

Przechowujesz stare zdjęcia? Chroń je przed wilgocią wkładając do pudełka z nimi woreczki od butów.

Spiżarnia

Możesz umieścić woreczki w spiżarni by ochronić produkty, które tam przechowujesz przed wilgocią.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Share

Dodaj komentarz