Większość osób się myli: Ile liter D zostało ukrytych na tym obrazku?

Od czasu jak komputery i technologia zdominowały nasz świat, cofnięcie się o kilka kroków może okazać się naprawdę przyjemne. Wkrótce nie będziemy musieli używać naszych mózgów do niczego. Nawet samochody będą prowadziły się same.

Niemniej wydaje mi się bardzo ważne, aby dbać o swoje szare komórki i nie polegać jedynie na technologii, która wszystko będzie robić za nas. Dlatego tak ważne jest rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, czy wszelkiego rodzaju szarad i zagadek.

Zazwyczaj, aby zmusić swój mózg do większego wysiłku, biorę się za krzyżówkę. Uważam, że warto ćwiczyć umysł każdego dnia. Poza tym, taka rozrywka może kojąco wpływać na osoby, które żyją w ciągłym stresie – wreszcie, dla odmiany, będą mogły skupić się na czymś innym, niż praca.

Zobacz jak pójdzie Ci z poniższą zagadką. I pamiętaj – większość osób nie potrafi podać właściwej odpowiedzi.

Próbowałem przekonać moje dzieci, aby też się pobawiły, ale one wolą grać na swoich telefonach i tabletach.

Masz jedynie 10 sekund

Ostatnio próbowałem przetestować swoje szare komórki zagadkami obrazkowymi. Niektóre iluzje optyczne mogą być bardzo fascynujące, a zarazem zabawne. Poniższe wyzwanie jest nieco łatwiejsze!

A jednak większość ludzi przy swojej pierwszej próbie podaje niewłaściwy wynik. A zadanie polega na tym, aby powiedzieć, ile liter D znajduje się na obrazku. Podobny wygląd dwóch liter sprawia, że oczom dość trudno je wychwycić!

Aby zadanie było jeszcze trudniejsze – na odpowiedź masz zaledwie 10 sekund! Ile literek D widzisz?

1

Zapamiętaj, ile liter D znajdziesz w 10 sekund.

Poniżej prawidłowa odpowiedź.

2

Prawidłowa odpowiedź to 10.

Większość z osób, które podjęły wyzwanie, nie była w stanie podać prawidłowej odpowiedzi za pierwszym razem.

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz