Nikt z nas nie lubi widoku pająków, które lubią zadomowić się w kontach naszych domów. Są też tacy, którzy na ich widok skaczą i krzyczą… zwykle to kobiety. W naszej obronie zwykle stają mężczyźni, którzy to łapią intruza i wypuszczają na wolność.
Jeśli nie chcesz mieć tych lokatorów pod swoim dachem są na to naturalne sposoby, które spowodują, że pająki nie będą miały ochoty wkroczyć na naszą posesję…
Mięta
Do spryskiwacza nalej zimnej wody i dodaj pięć kropli miętowego olejku eterycznego. Całość dokładnie wymieszaj (potrząsając spryskiwaczem). Teraz wystarczy tylko spryskać tym roztworem „strategiczne miejsca” w domu: okna, parapety, drzwi i wszelkie kąty oraz zakamarki, które mogą okazać się pajęczą kryjówką. Taka mieszanka podziała na pająki odstraszająco – kwaśny zapach i smak działa na nie drażniąco, ale nie zabija ich.
„Antypająkowego spreju” wystarczy używać raz na tydzień. Jeżeli pomimo tego, stawonogi będą powracać, spryskuj dom częściej, co kilka dni.
Równie skutecznym sposobem na pająki jest uprawa mięty. Wystarczy, że postawisz doniczki w kluczowych miejscach w domu (okna, drzwi, łazienka). Intensywny miętowy zapach skutecznie odstraszy nie tylko pająki, ale i również muchy oraz komary.
Woda z cytryną pita na czczo, niedługo po przebudzeniu, doskonale nawadnia organizm i uzupełnia niedobór płynów w organizmie, jaki powstaje w ciągu nocy
Cytryna
Równie skutecznym odstraszaczem na pająki jest cytrynowa mieszanka. By ją zrobić, potrzebujesz pół szklanki soku z tego owocu i 50 ml wody. Całość zmieszaj i przelej do spryskiwacza. Dalej postępuj tak samo, jak w przypadku miętowej mieszanki.
Zamiast soku ze świeżej cytryny, możesz również użyć kwasku cytrynowego albo cytrynowego olejku eterycznego. Do szklanki wody dodaj 4-5 łyżek kwasku lub łyżkę naturalnego olejku cytrynowego i mocno wstrząśnij.
Nie zabijaj pająków napotkanych w domu. Tak naprawdę to świetni współlokatorzy.
Kasztany i żołędzie
Wykorzystaj piękną pogodę, pójdź na spacer i nazbieraj kasztanów oraz żołędzi – przydadzą ci się w domu jako naturalny odstraszacz na pająki. Wystarczy je rozłożyć w newralgicznych miejscach. Kasztany i żołędzie mają bowiem zapach, który odstrasza pajęczaki. Możesz również wyciąć w nich kilka otworów, aby dodatkowo wspomóc proces uwalniania środków chemicznych odpowiedzialnych za ich aromat.
Ocet jabłkowy
Niemal każdy ma ocet jabłkowy w swojej kuchni, a jeśli nie to bez problemu można go kupić w osiedlowym spożywczaku. Wystarczy wlać go do atomizera, a następnie spryskać nim „strategiczne” miejsca i cieszyć się mieszkaniem bez pająków.
Muszka owocówka – jak się jej pozbyć? Metody na ochronę przed nieproszonymi „gośćmi”
Olejki
Olejki eukaliptusowy oraz cedrowy również idealnie nadają się do odstraszania pająków w całkowicie naturalny sposób. Dodaj parę kropli do spryskiwacza wypełnionego wodą i taką mieszanką spryskaj wszystkie kąty w domu.
Możesz również zasadzić eukaliptusa, a doniczki porozstawiać na parapetach, żeby pająki nie miały ochoty „wkradać się” do twojego mieszkania.
Świece cynamonowe
Zapal świece cynamonowe – dla ciebie będzie to przyjemnością (o ile oczywiście lubisz ten zapach), a dla pająków skutecznym odstraszaczem.
Dopiero co prałeś ręcznik, a już brzydko pachnie? Jest na to prosta rada. Użyj octu
Dbanie o czystość
Brzmi banalnie, prawda? Jednak wiele osób zapomina o dokładnym sprzątaniu różnego rodzaju zakamarków, szczelin oraz trudno dostępnych miejsc w domu – np. pod łóżkiem, za szafą, szczelin przy oknach czy balkonie itd.
Pamiętaj również o tym, aby gasić światło, gdy otwierasz okno. Chyba, że masz założone moskitiery. Światło przyciąga wiele insektów, które są pożywieniem dla pająków.
Kot
Kot może być twoim najlepszym sprzymierzeńcem w walce z pająkami, choć niekoniecznie jest to humanitarna metoda dla samych stawonogów. Ewentualnie może okazać się, że twój mruczek nie będzie miał ochoty na nie polować.
Właściciele mieszkań nie chcą lokatorów z dziećmi i zwierzętami. „Proszę nie czuć się dotkniętą”
Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.