Poznajcie Grace, to 7-latka z zespołem Downa, która spełnia się w modelingu

Życie rodziców dzieci z niepełnosprawnościami nie zawsze należy do najłatwiejszych.

Zespół Downa występuje w jednym na 700 przypadków urodzeń. Grace Isabella Wharton z Cheshire jest dzieckiem należącym do tej grupy.

Dla jej rodziców, Cheryl i Johna Whartonów, poradzenie sobie z informacją o chorobie Grace nie było łatwe. Cheryl wyznała, że kiedy dowiedziała się, że Grace będzie inna niż większość dzieci, płakała przez 24 godziny.

„Wokół zespołu Downa narosło tyle negatywnych przekonań” – wyjaśnia kobieta.

Córka oczywiście okazała się błogosławieństwem. W dodatku teraz, w wieku 7 lat, może pochwalić się pełną sukcesów karierą w modelingu.

Mimo wyzwań, jakie postawiło przed nią życie, Grace już stała się inspiracją dla wielu dziewczynek z całego świata.

Jest bowiem modelką, która ma na swoim koncie wiele sukcesów!

1

A wszystko zaczęło się w chwili, gdy mama postanowiła zabrać ją na sesję zdjęciową, zorganizowaną dla osób z niepełnosprawnościami.

Cheryl i John uznali, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby ich córka wiodła radosne życie, z którego będzie mogła czerpać pełnymi garściami.

Podczas swojej pierwszej profesjonalnej sesji zdjęciowej dziewczynka po prostu wszystkich zadziwiła! Dla wszystkich osób biorących udział w wydarzeniu stało się jasne – Grace właśnie znalazła swoje powołanie.

2

Dla niej choroba to nie problem

Od chwili narodzin zawsze była radosną, pewną siebie i aktywną dziewczynką. Choroba w niczym jej nie przeszkadzała.

„Grace bardzo szybko dostała kolejne angaże. Zainteresowanie nią wyraził Disney i wykonała dla nich pracę. Później były jeszcze CBeebies i BBC. Ostatnimi czasy jest bardzo zajęta” – powiedziała Cheryl w Daily Mail.

3

Grace współpracuje obecnie z Zebedee Management, firmą, która reprezentuje ponad 300 modelek i modeli z niepełnosprawnościami.

Przedsiębiorstwo to chce przekazać światu bardzo ważną wiadomość. Jego misją jest zniwelowanie piętna, jakie narosło wokół niepełnosprawności.

Uważam, że to wspaniale, iż coraz więcej firm zaczęło zwracać uwagę na to, aby w kampaniach brały udział osoby, które kiedyś nie miały w nich reprezentacji. Cieszę się, że należą do nich również osoby z zespołem Downa!

4

Grace jest pionierką

Najczęściej bowiem nasz świat – i społeczeństwo, które stworzyliśmy – oferuje tym ludziom niewiele możliwości na samorealizację.

Grace, która już dziś cieszy się pełną sukcesów karierą w modelingu, jest jedną z tych osób, które mogą to zmienić!

Dziewczynka wzięła również udział w kampanii pod nazwą „Behind the scars” („Co się kryje pod bliznami”). Jak podaje Daily Mail, na swoim koncie na Instagramie udało jej się zgromadzić 1000 obserwujących ją osób.

Jej radosny uśmiech i pewna siebie osobowość sprawiają, że Grace doskonale sprawdza się w roli pionierki, która przeciera szlaki dla innych.

5

Zespół Downa wiąże się zazwyczaj z innymi problemami ze zdrowiem: problemami ze słuchem i wzrokiem, wrodzoną wadą serca lub pojawieniem się chorób serca w przyszłości.

Grace ma pewne trudności w wypowiadaniu się. Niskie napięcie mięśniowe utrudnia prawidłowe tworzenie dźwięków, które składają się na słowa.

„Od czasu swoich narodzin Grace przeszła naprawdę wiele. Przeżyła kilka dużych operacji, ale nigdy nie była naprawdę chora” – powiedziała jej mama.

Jest pewna rzecz, którą Grace robi wręcz doskonale. A mianowicie – dzieli się swoją pozytywną energią.

Sukcesy nie tylko w modelingu

Grace uważa, że praca modelki to świetna zabawa, ale ta ciekawa życia 7-latka ma też sukcesy na innych polach.

Na przykład całkiem nieźle idzie jej w szkole. Stała się jedną z najbardziej popularnych uczennic w swoim roczniku.

Nauczycielka Grace, Charlotte Williams, zwróciła uwagę na jej potencjał i umiejętność szybkiego uczenia się.

Charlotte powiedziała: „Mam sporo szczęścia, ponieważ już drugi rok Grace przychodzi na moje zajęcia.”

6

Mama Grace ma nadzieję, że historia dziewczynki zwiększy świadomość rodzin, w których są osoby cierpiące na zespół Downa.

W tym wszystkim ważne jest to, że ostatnimi czasy społeczeństwo bardzo się zmieniło – i to na lepsze. Miejmy nadzieję, że ludzie tacy jak Grace zmienią spojrzenie innych na osoby dotknięte zespołem Downa.

„To dla nas bardzo ważne, aby rozpowszechnić wiadomość, że ona jest tylko małą dziewczynką, której przytrafiło się żyć z zespołem Downa. To nie jest nic wielkiego. To zadziorna dziewczynka, która zawsze będzie naszą córeczką” – powiedziała Cheryl.

Tata Grace, John, dodał: „Zawsze dzielnie mierzyła się z wszystkim, co przygotował dla niej los. Jest naszą małą wojowniczką.”

7

Grace jest po prostu urocza! Cieszę się, że odnajduje się w modelingu i prowadzi szczęśliwe życie.

Nigdy nie spotkałam osoby z zespołem Downa, która nie byłaby zawsze uśmiechnięta i radosna. Bóg obdarzył Grace wieloma dodatkami…

Dodatkowym chromosomem, dodatkową wspaniałą osobowością, dodatkową otwartością na innych i dodatkową wyjątkowością!

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz