Dwunastoletni chłopiec od sześciu lat codziennie nosi niepełnosprawnego przyjaciela do szkoły

Niezwykle piękna historia pokazująca siłę prawdziwej przyjaźni została niedawno nagłośniona, najpierw przez lokalne gazety, a później przez media z całego świata. Xu Bingyang i Zhang Ze są przyjaciółmi i wspólnie chodzą do szkoły. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że Zhang jest niepełnosprawny, a Xu nosi go codziennie do szkoły.

Chłopcy chodzą do szkoły w miejscowości Meishan w prowincji Sichuan w Chinach. Jak powiedział Xu w wywiadzie dla lokalnych mediów: „Ja ważę ponad 40 kg, a Zhang Ze ma tylko 25 kg, więc nie mam problemu z noszeniem go”.

Xu dodał, że jest bardzo szczęśliwy mogąc pomóc przyjacielowi. W przyszłości chciałby się zając pomaganiem innym ludziom.

Zhang bardzo docenia gest kolegi, stwierdził w wywiadzie: „Xu Bingyang jest moim najlepszym przyjacielem. Każdego dnia uczy się ze mną, rozmawia ze mną i bawi się ze mną. Dziękuję mu każdego dnia, że tak się mną opiekuje.”

Xu ma dopiero 12 lat i aż trudno nie być poruszonym faktem, że od 6 lat pomaga koledze, który cierpi na miastenię. Zaburzenie to objawia się osłabieniem pracy mięśni szkieletowych. Przez swoją chorobę Zhang ma problemy z poruszaniem. Na szczęście dzięki pomocy Xu może kontynuować naukę w szkole.

Source: facebook.com

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz